szukaj:
 Imieniny: Przemysława i Hermenegildy wtorek, 13 kwietnia 2021  
TU JESTEŚMY
mapa
GMINA
NOWY DUNINÓW
Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza
zabytki
nasza gmina dziś
info dla inwestora
FILMY
Gminny Kurier Telewizyjny
HISTORYCZNIE
ziemia duninowska
w starej fotografii
repliche rolex fake rolex rolex replica rolex kopia
SERWIS TURYSTYCZNY
baza noclegowa

gdzie warto być
WYCIECZKI KM
WYDARZENIA
IMPREZY
REGATY 2013
REGATY 2012
REGATY 2011
REGATY 2010
REGATY 2009
REGATY 2008
wrześniowe REGATY
REGATY 2007
Regaty Żeglarskie
FOTOREPORTAżE
kalendarz imprez
replicas rolex
KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOK

stypendia

SP w Nowym Duninowie
SP w Soczewce
Publiczne Gimnazjum w Nowym Duninowie

Gminna Biblioteka Publiczna

Centrum Edukacji Społecznej
POMOC SPOŁECZNA

GOPS w Nowym Duninowie
INWESTYCJE
OFERTY
Unia i My
WFOŚiGW w gminie Nowy Duninów
inwestycje
INFO
DLA ROLNIKÓW
Francuzi w Dzierząznie
WAŻNE
SZKOLENIA
KRUS dla Rolnika
Wójt Gminy
Mirosław Krysiak
Biografia
Rada Gminy
skład osobowy
sesje
Z Życia Naszej Gminy
Nowy Duninów
-
Roncello
dziennik pobytu 2010
dziennik pobytu 2009
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu 2006
prosto z Roncello
ogłoszenia
Kupię (0)
Różne (0)
Sprzedam (0)
Usługi (0)
Zamienię (0)
KONTAKT
Urząd Gminy
w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
09 -505 Nowy Duninów
tel./fax:
(024) 261 02 36
(024) 261 02 72
e-mail:

Urząd Gminy


admin
subskrypcja
Nasz elektroniczny biuletyn prosto na Twoją skrzynkę!

pogoda
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu_galerie
Dzień pierwszy
13 czerwic 2007
Nikt z nas nie przypuszczał chyba, że tyle emocji wywoła przyjazd włoskich dzieci, ich opiekunów oraz przedstawicieli władz Comune di Roncello. Cóż można powiedzieć, o powitaniu Włochów w Urzędzie Gminy? Nie czekając na część oficjalną witaliśmy się jak starzy przyjaciele. Ciepło przyjmowali gości zarówno Wójt Gminy jak i Przewodniczący Rady. W powitaniu uczestniczyły także dzieci, które w ubiegłym roku gościły w Roncello. Tym razem na pewno mniej stremowane.

Goście odwiedzili GCI, wysłali e-maile i wyruszyli z przewodnikiem na krótki spacer po parku zabytkowym. Uczniowie naszych szkół czekali na boisku szkolnym. Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka dla uczniów z Nowego Duninowa, Soczewki i Lipianek oznacza zawsze dobrą zabawę. Po raz pierwszy jednak w konkurencjach sportowych wzięły udział dzieci innej narodowości. Cóż, w tym roku szkoły podeszły do tematu dosłownie: międzynarodowo!
Popołudniowa przejażdżka bryczkami zakończyła się przy ognisku w Soczewce.
Dziś, tj 14 czerwca nasi goście poznają najciekawsze miejsca w Warszawie, jutro stolica północnego Mazowsza - Płock.
W sobotę I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Polska - Włochy 2007 przy ul. Włocławskiej!!!

 Wstąp do Galerii

to bylo mało oficjalne powitanie Dosłownie: Międzynarodowy Dzien Dziecka w Nowym Duninowie na tak zakończył się dzien pierwszyKolejny dzień pobytu w gminie Nowy Duninów

15 czerwic 2007

Ok. godz. 10:30 goście z Włoch w towarzystwie Wójta, Przewodniczącego Rady oraz dzieci ze szkół w Nowym Duninowie i ich opiekunów rozpoczęli rejs po Wiśle "Rusałką". Później spacer po ZOO, który okazał się atrakcją dnia. Takiego miejsca nie ma ani w Roncello, ani w Mediolanie. Dzieciaki były zachwycone.
Zbiory Muzeum Mazowieckiego oraz spacer po Starówce Płockiej, a później obiad "Pod strzechą". Właśnie takich miejsc Włosi nam pozazdroszczą.


Istotnym punktem dnia były także zakupy. Największą furorę zrobiły stroje sportowe. Następnego dnia bowiem zaplanowano I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Polska - Włochy 2007 na nowej murawie stadionu w Nowym Duninowie.


W Soczewce zmęczonych gości powitała w Gminnym Ośrodku Kultury Paulina. Gitara i jedyny taki głos na Mazowszu, może w Polsce!


O pożegnalnej kolacji w Ośrodku "Mazowsze" w Soczewce dużo by mówić. Były podziękowania i prezenty z obu stron oraz zapewnienia dalszej współpracy. Jednym słowem Włosi czują się u nas dobrze. Mit o polskiej gościnności, czy wciąż rzeczywistość? Oby nigdy naszym dzieciom i wnukom nie zabrakło tego, co obcokrajowcy cenią w nas najbardziej, oby porzekadło "Gość w dom, Bóg w dom" pozostało zawsze naszą dewizą narodową.


Jeszcze krótki trening przed porannym spotkaniem na stadionie i kolejny dzień za nami.

Mam nadzieję, że wiedzą dokąd płyną jak zatonąć, to razem ... marzenia, ich nikt nam nie porwieOstatni dzień pobytu Włochów w gminie Nowy Duninów

16 czerwic 2007

Po śniadaniu w ośrodku "Mazowsze" w Soczewce nasi goście zawitali znów do Nowego Duninowa prosto na stadion. Powitanie, ustalanie składu drużyn no i na boisko Panowie! O przepraszam. Nie tylko. W drużynie Włoskiej spisywała się na medal młodziutka zawodniczka, której umiejętności piłkarskich mógł pozazdrościć nie jeden nasz zawodnik, także ten zrzeszony w LKS "Wisła".

I Międzynarodowy Turniej Pilki Nożnej Polska Włochy 2007 rozpoczął się meczem seniorów.

W sezonie 2006/2007 to był jeden taki turniej, wspaniały akcent na jego zakończenie. Powiewające nad głowami kibiców trzy flagi: Unii Europejskiej, włoska i polska, a przede wszystkim skład drużyn stanowiły o niecodziennym charakterze tego wydarzenia.


Ze względu na upalną pogodę obie reprezentacje rozegrały skrócone mecze. Po wręczeniu pamiątkowych statuetek seniorzy regenerowali resztki swoich sił, najmłodsi zaś powrócili na boisko. Wynik? Może nie najważniejszy, ale uczniowie z naszej podstawówki nie odpuścili. Wygrali 5:0, seniorzy zremisowali 6:6. Rewanż za rok.


Jeszcze chwil kilka spędzili nasi goście w Nowym Duniowie, a część z nich także na zakupach w Płocku i ... POŻEGNANIE. Do granic gminy Nowy Duninów żegnali Włochów Wójt Gminy, Przewodniczący Rady oraz mieszkańcy gminy w towarzystwie strażaków oraz zaprzyjaźnionych motocyklistów.


Wstępnie ustalono, iż za rok Włosi zobaczą jak organizujemy Regaty Żeglarskie, nasze dzieci zaś sprawdzą czy nad morzem włoskim warto spędzać wakacjebiało-czerwona w towarzystwie walka o ... czy za kilkanaście lat będą pamiętać o czerwcowym meczu? na trybunach było ... międzynarodowoWszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych w serwisie tylko za zgodą autorów