szukaj:
 Imieniny: Przemysława i Hermenegildy wtorek, 13 kwietnia 2021  
TU JESTEŚMY
mapa
GMINA
NOWY DUNINÓW
Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza
zabytki
nasza gmina dziś
info dla inwestora
FILMY
Gminny Kurier Telewizyjny
HISTORYCZNIE
ziemia duninowska
w starej fotografii
repliche rolex fake rolex rolex replica rolex kopia
SERWIS TURYSTYCZNY
baza noclegowa

gdzie warto być
WYCIECZKI KM
WYDARZENIA
IMPREZY
REGATY 2013
REGATY 2012
REGATY 2011
REGATY 2010
REGATY 2009
REGATY 2008
wrześniowe REGATY
REGATY 2007
Regaty Żeglarskie
FOTOREPORTAżE
kalendarz imprez
replicas rolex
KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOK

stypendia

SP w Nowym Duninowie
SP w Soczewce
Publiczne Gimnazjum w Nowym Duninowie

Gminna Biblioteka Publiczna

Centrum Edukacji Społecznej
POMOC SPOŁECZNA

GOPS w Nowym Duninowie
INWESTYCJE
OFERTY
Unia i My
WFOŚiGW w gminie Nowy Duninów
inwestycje
INFO
DLA ROLNIKÓW
Francuzi w Dzierząznie
WAŻNE
SZKOLENIA
KRUS dla Rolnika
Wójt Gminy
Mirosław Krysiak
Biografia
Rada Gminy
skład osobowy
sesje
Z Życia Naszej Gminy
Nowy Duninów
-
Roncello
dziennik pobytu 2010
dziennik pobytu 2009
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu 2006
prosto z Roncello
ogłoszenia
Kupię (0)
Różne (0)
Sprzedam (0)
Usługi (0)
Zamienię (0)
KONTAKT
Urząd Gminy
w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
09 -505 Nowy Duninów
tel./fax:
(024) 261 02 36
(024) 261 02 72
e-mail:

Urząd Gminy


admin
subskrypcja
Nasz elektroniczny biuletyn prosto na Twoją skrzynkę!

pogoda
Regaty Żeglarskie 2005

Witamy na Regatach Żeglarskich w Nowym DuninowieBył czas gdy Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie były mało znanym w naszym powiecie wydarzeniem lokalnym. Wiedzieli o nich żeglarze z Płocka, miejscowych Ośrodków żeglarskich, Włocławka oraz mieszkańcy gminy, którzy jednak nielicznie odwiedzali w tym dniu port.

Galerię zdjęć możecie Państwo oglądać na naszej stronie w dziale Imprezy - fotoreportaże


Regaty Żeglarskie – sposób na promocję!

Pierwsze Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów odbyły się w roku 1996 roku. Przez kilka następnych lat organizatorzy usilnie pracowali nad tym, by podnieść prestiż imprezy. Włożyli w to wiele wysiłku i udało się.

płyniemy na startW 2001 roku Starosta Płocki podjął decyzję o współuczestnictwie w imprezie. Były to pierwsze Regaty o Puchar Starosty Płockiego i VI o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. Niezaprzeczalnie fakt ten wpłynął na dalsze losy Regat i poniósł ich prestiż. Wąski krąg osób zaangażowanych w przygotowanie Regat oraz uczestników z roku na rok powiększał się, a Regaty w Nowym Duninowie przybierały coraz to nowe formy. Po kilku latach nie były to już wyłącznie wyścigi łodzi żeglarskich. Do braci żeglarskiej przyłączały się coraz to większe rzesze osób mniej lub bardziej zainteresowanych tym sportem. Wójtowi naszej gminy udało się też zainteresować Regatami w Nowym Duninowie samorządowców sąsiednich gmin i powiatów. To wspaniała reklama dla żeglarstwa, które dla wodniaków najczęściej jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale „sposobem na życie”.rozdanie pucharów

Wiele lat dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zaowocowało także przy organizacji najważniejszej dla gminy Imprezy. Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, związany z naszym regionem od wielu lat i dobrze znany mieszkańcom nie tylko gminy Nowy Duninów w 2003 roku po raz pierwszy wręczył Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najszybszego jachtu.

Nie można też nie wspomnieć i podziękować wspaniałym sponsorom Regat. Dzięki nim trud żeglarzy po zmaganiach na Zalewie może być odpowiednio wynagrodzony, i to dzięki nim możliwe jest zapewnienie udziału w imprezie znanych zespołów muzycznych i zapewnienie innych atrakcji towarzyszących.

To nieprawda, że nie ma nic piękniejszego od galopującego konia. Jeśli ktoś uczestniczył kiedykolwiek w Regatach Żeglarskich w Nowym Duninowie przekonał się o tym na pewno.

 I tak od pierwszych Regat organizowanych w Duninowie przez Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK MORKA minęło ponad 10 lat. To już nie ta sama impreza żeglarska. Dzięki władzom samorządowym, pracownikom Urzędu Gminy i wszystkim, którzy włączają się w przygotowania mamy dziś wspaniałe wydarzenie, które przyczyniło się do promocji niezaprzeczalnych walorów naszej gminy, o której mało kto kiedyś słyszał. 

Trudno jest rozstawać się rankiem z portem w Duninowie.

Ale przecież Regaty są co roku!Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych w serwisie tylko za zgodą autorów