szukaj:
 Imieniny: Klary i Hilarego środa, 12 sierpnia 2020  
TU JESTEŚMY
mapa
GMINA
NOWY DUNINÓW
Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza
zabytki
nasza gmina dziś
info dla inwestora
FILMY
Gminny Kurier Telewizyjny
HISTORYCZNIE
ziemia duninowska
w starej fotografii
repliche rolex fake rolex rolex replica rolex kopia
SERWIS TURYSTYCZNY
baza noclegowa

gdzie warto być
WYCIECZKI KM
WYDARZENIA
IMPREZY
REGATY 2013
REGATY 2012
REGATY 2011
REGATY 2010
REGATY 2009
REGATY 2008
wrześniowe REGATY
REGATY 2007
Regaty Żeglarskie
FOTOREPORTAżE
kalendarz imprez
replicas rolex
KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOK

stypendia

SP w Nowym Duninowie
SP w Soczewce
Publiczne Gimnazjum w Nowym Duninowie

Gminna Biblioteka Publiczna

Centrum Edukacji Społecznej
POMOC SPOŁECZNA

GOPS w Nowym Duninowie
INWESTYCJE
OFERTY
Unia i My
WFOŚiGW w gminie Nowy Duninów
inwestycje
INFO
DLA ROLNIKÓW
Francuzi w Dzierząznie
WAŻNE
SZKOLENIA
KRUS dla Rolnika
Wójt Gminy
Mirosław Krysiak
Biografia
Rada Gminy
skład osobowy
sesje
Z Życia Naszej Gminy
Nowy Duninów
-
Roncello
dziennik pobytu 2010
dziennik pobytu 2009
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu 2006
prosto z Roncello
ogłoszenia
Kupię (0)
Różne (0)
Sprzedam (0)
Usługi (0)
Zamienię (0)
KONTAKT
Urząd Gminy
w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
09 -505 Nowy Duninów
tel./fax:
(024) 261 02 36
(024) 261 02 72
e-mail:

Urząd Gminy


admin
subskrypcja
Nasz elektroniczny biuletyn prosto na Twoją skrzynkę!

pogoda
inwestycje_październik

Aby żyło nam się łatwiej

Trzy drogi wiele problemów ...Nowy Duninów

Unia Europejska Portal Funduszy Strukturalnych

Trochę historii:
Pisaliśmy o projektach modernizacji 3 dróg na terenie naszej gminy. Ze środków własnych gmina Nowy Duninów nie byłaby w stanie podjąć się takiego zadania. Wójt gminy postanowił więc podjąć trud pozyskania środków z zewnątrz. Nie wszyscy wyrażali poparcie dla jego poczynań w tej sprawie. Posunięto się do oprotestowania omawianego projektu u Wojewody Mazowieckiego. Komu zależało by droga ta nie powstała? Pytanie to pozostanie zapewne jeszcze długo bez odpowiedzi.

Wbrew przewidywaniom pewnych grup ludzi, a dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy udało się pozyskać środki w ramach ZPORR na dofinansowanie projektów. Procedura przyznawania środków z tego zakresu jest długa i niełatwa do przebrnięcia. Dziś jednak możemy już mówić o sukcesach. Także sprawa projektu, który był przedmiotem donosu do Wojewody Mazowieckiego znalazła swój finał.

Stan na dziś:

KarolewoW dniu 13 września Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął Uchwałę w sprawie podtrzymania decyzji o wyborze projektu „Modernizacja drogi gminnej Nowy Duninów – Trzcianno” do realizacji w ramach ZPORR dla Województwa Mazowieckiego. Ogłoszenie o przetargu na modernizację tej drogi zostało wysłane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podsumowując projekty modernizacji wszystkich trzech dróg będą realizowane. Modernizacja drogi Karolewo – Kamion: w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego w dniu 28.07.2005r wybrano do realizacji przedmiotu zamówienia ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A.  ul. Krośniewicka 5, 09 ‑ 00 Gostynin , za cenę brutto 479.905,32 zł.

Przetarg na modernizację drogi Środoń – Jeżewo zostanie rozstrzygnięty 10 października 2005 roku

Jak widać warto było! Jeszcze w tym roku firmy wkroczą na plac budowy.


Modernizacja dróg w naszej gminie to nie tylko wspomniane 3 drogi i nie jedyne inwestycje.

Wystąpiliśmy też z wnioskiem do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika o przyznanie środków na modernizację jednej z ulic w Nowym Duninowie biegnącej przy kościele i cmentarzu do ulicy Parcelowej. I nieważne jak drogę tę nazwiemy w komentarzach na stronie WWW. Fakt pozostaje faktem. Po raz pierwszy od wielu lat zainwestowano tak ogromne pieniądze i włożono tak wiele wysiłku by zmodernizować drogi w gminie za złotówki pozyskane z innych źródeł niż własny budżet.

Z natury rzeczy zarówno działalność Wójta jak i Radnych Rady Gminy, którzy składali deklaracje przedwyborcze kilka lat temu powinna zmierzać w kierunku poprawy bytu codziennego mieszkańców. Może warto byłoby czasem przypomnieć sobie złożone obietnice i sens pracy dla społeczności lokalnej. Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że krąg osób zaangażowanych w realizację podobnych planów poszerzy się.

  


Kanalizacji ciąg dalszy

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy telefoniczne potwierdzenie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznania gminie pożyczki na realizację budowy kanalizacji w Popłacinie. W trakcie realizacji jest I etap budowy. W tej chwili ukończone zostały prace na terenie Płocka i oczyszczalni ścieków Płock – Radziwie. Przypomnieć należy, iż jest to kolejny etap budowy sieci kanalizacyjnej na obszarze gminy. Od 2002 roku wykonano ok. 150 przyłączeń i położono ponad 4,6 km sieci kanalizacyjnej.

 


 Chodnikiem do Nowej Wsi

Nowy DuninówDo 11 października zostanie podpisana umowa na budowę I etapu (ponad 2 km) chodnika Nowy Duninów – Nowa Wieś. W tej chwili bezpiecznie chodnikiem można dotrzeć w okolice Stacji Paliw w Nowym Duninowie i od tego miejsca rozpoczną się prace w stronę Karolewa, a następnie do Nowej Wsi. Zarówno uczniowie z tego terenu jak i wszyscy pozostali przebywający te odcinki codziennie czekają z niecierpliwością na ukończenie całości inwestycji. Wszyscy bowiem zdajemy sobie sprawę, że te kilka kilometrów to jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinków przy drodze krajowej na terenie naszej gminy. Podobnie zresztą jak przejścia przez stawy. Jedno z takich przejść łączących chodnik w Woli Brwileńskiej jest w trakcie realizacji. Prace budowlane na tym odcinku zostaną ukończone do końca października br.


Wola Brwileńska

Pierwsze przejście przez staw, które łączy wybudowane odcinki chodnika w Woli Brwileńskiej. Zakończenie prac przy tym etapie planowane jest jeszcze w bieżącym miesiącu.

   


nowy posterunek policji w Nowym DuninowieNiebiesko

Prace przy adaptacji budynku w Nowym Duninowie przy ul. Gostynińskiej na posterunek policji trwały niestety długo. Przyczyn opóźnienia było wiele. Realizacja tej inwestycji przebiegała przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, która borykała się dość długo z brakiem środków finansowych. Zgodnie z ustaleniami obu stron Gmina zabezpieczyła samo wykonanie. Dostawą materiałów zajmowała się Komenda Wojewódzka. Otwarcie nowej siedziby posterunku policji w Nowym Duninowie planowane jest na 17 listopada br. W tej chwili trwają czynności związane z odbiorem budynku zmierzające do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych w serwisie tylko za zgodą autorów