http://www.nowyduninow.info.pl/

:: OSP 2009
Wiadomość dodana przez: nowy admin (2009-10-30 14:44:43)

Przekazanie sprzetu jednostkom OSPW środę 28.10.2009 r. nastąpiło oficjalne przekazanie jednostkom OSP z terenu gminy Nowy Duninów sprzętu przeciwpożarowego zakupionego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP 2009”. O podpisaniu umów Wójta Gminy Nowy Duninów z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w sprawie finansowania zakupu sprzętu dla jednostek OSP z gminy Nowy Duninów pisaliśmy w lipcu br. Zgodnie z podpisanym porozumieniem na środowym spotkaniu przekazano:
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Duninowie: aparat powietrzny i agregat prądotwórczy na łączną sumę 7 827zł
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiankach: aparaty powietrzne na łączną sumę 9 555zł
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierząznie: pożarnicze węże tłoczne W-52, pożarnicze węże tłoczne W-75, radiotelefony nasobne, tłumicę ze stylem teleskopowym, drabinę pożarniczą, siekierołom na łączną sumę 9 311zł.

Jak podkreślali na spotkaniu ze strażakami tak Wójt Gminy jak i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku Pan Hilary Januszczyk, sam sprzęt to nie wszystko. Należy również pamiętać o umiejętnościach strażaków, nabytych podczas szkoleń. Dopiero to połączenie daje nam poczucie bezpieczeństwa.
Obecny na spotkaniu proboszcz parafii Nowy Duninów ks. A. Łach gratulował strażakom i życzył im jak najmniej sytuacji kiedy sprzętu tego będą zmuszeni użyć.
Przypomnieć warto że od 1 stycznia 2009 roku na funkcjonowanie naszych jednostek OSP Wójt wydatkował kwotę 50 436,54zł. Natomiast w ramach programu „OSP 2009” Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik przeznaczył sumę 26 693zł.
20 lipiec 2009 rok - podpisanie umów w sprawie dofinansowania zakupu sprzętu przeciwpożarowego dla OSP w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim "OSP 2009"
kilka pamiątkowych zdjęć

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=955