http://www.nowyduninow.info.pl/

:: 18 lipiec - czas na Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie
Wiadomość dodana przez: km (2009-07-12 20:49:56)

regaty 2009

Regaty Żeglarskie Nowy Duninów 2009


Organizacja VII Regat Żeglarskich o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, IX Powiatowych Regat Żeglarskich o Puchar Starosty Płockiego, XIV Regat Żeglarskich o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów połączonych z rodzinnym rejsem wodniackim w gminie Nowy Duninów jest dla nas prestiżowym zadaniem.

Przedsięwzięcie jest organizowane tradycyjnie od 14 lat i co roku zwiększa swój prestiż przede wszystkim jako zawody żeglarskie – od roku 2004 Regaty w Nowym Duninowie są jedną z pięciu imprez w ramach „GRAND PRIX Zalewu Włocławskiego” ciesząc się ogromną popularnością wśród coraz większej liczby uczestników, lokalnej społeczności i zaproszonych gości.

Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie wpisane zostały w kalendarz imprez kulturalnych i sportowych wielu stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, a także Ośrodków Żeglarskich i Rekreacyjnych, przede wszystkim zaś od wielu lat są wpisane w kalendarz imprez sportowych gminy Nowy Duninów, Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorem Regat prócz Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Płockiego, Wójta Gminy Nowy Duninów i Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego jest Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK MORKA w Płocku, który zapewni realizację zadania pod kątem zorganizowania samych zawodów oraz rejsu rodzinnego.

W Regatach weźmie udział ok. 75 załóg Będą to jednostki reprezentujące zarówno województwo Mazowieckie jak i województwa sąsiednie (Kujawsko – Pomorskie i Łódzkie).

Impreza rozpocznie się 17 lipca 2009, kiedy to do portu w Nowym Duninowie przypłyną załogi biorące udział w Rejsie Rodzinnym.

Same Regaty Żeglarskie odbędą się 18 lipca. Wezmą w nich udział jachty turystyczne klasy: T, T1, T2, T3, OMEGA, OMEGA SPORT, Open.

Nagrodami w regatach będą:
  • Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najszybszego jachtu

  • Puchar Starosty Płockiego dla zwycięzcy w najliczniejszej klasie;

  • Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów za zajęcie I miejsca zespołowego w Regatach;

  • Dyplomy dla wszystkich uczestników

  • Nagrody ufundowane przez sponsorów Regat /jak zawsze atrakcyjne/

Dla wszystkich, którzy nie wypłyną na wody Zalewu Włocławskiego organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Szczegóły w programie Regat. W tym miejscu zdradzimy, iż tegoroczną gwiazdą wieczoru regatowego będzie Norbi.
Całość przedsięwzięcia finansowana jest z różnych źródeł. Największą część kosztów związanych z przygotowaniem imprezy ponoszą oczywiście sponsorzy. To dzięki ich wsparciu żeglarze otrzymują nagrody, a festyn towarzyszący Regatom przybiera coraz ciekawszą formę. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.


Regaty 2009

Patroni medialni:

patronat medialny

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=888