http://www.nowyduninow.info.pl/

:: czerwiec
Wiadomość dodana przez: km (2009-06-16 13:56:50)

Zakończenie roku szkolnego tuż, tuż. Dzieci żyją już wakacjami, a nauczyciele uwijają się żeby pozamykać wszystkie sprawy przed końcem roku szkolnego. Wszyscy oni w towarzystwie swoich przyjaciół spotkają się 20 czerwca 2009 roku w porcie w Nowym Duninowie podczas Pikniku Rodzinnego, niegdyś zwanego Parafiadą. Tego samego dnia w Soczewce, o ile oczywiście pogoda na to pozwoli, planowane jest otwarcie sezonu na plaży. Otwarcie kąpieliska nastąpi tydzień później.

21 czerwca (niedziela) na stadionie w Nowym Duninowie wakacje rozpoczną miłośnicy piłki nożnej Turniejem Dzikich Drużyn, którego organizacją zajmują się nauczyciele wychowania fizycznego z Nowego Duninowa i członkowie LKS-u, którzy dzień wcześniej rozegrają na stadionie w Nowym Duninowie ostatni mecz sezonu piłkarskiego 2008/2009. W tym miejscu, nawiązując do poprzedniej informacji w naszym serwisie, należałoby wspomnieć, iż piłkarze Wisły w ostatnią niedzielę spisali się bardzo dobrze. Drużyna Młodzików zremisowała 1:1 z Wisłą II Płock, Juniorzy wygrali z liderem (Mazowszem Płock) 1:0, Seniorzy pokonali Skrwę Łukomie 3:1. Jutro ostatni mecz drużyny Trenera Stańskiego. Drużyna Mikołajczyka rozegra jeszcze 2 mecze.
Tydzień później I Ponadregionalny Rajd Gwiaździsty Nowy Duninów 2009.

Tak rozpoczną się wakacje i sezon turystyczny w gminie Nowy Duninów.
Piękna, słoneczna pogoda, która oczywiście nadejdzie (czego serdecznie życzymy wszystkim wypoczywającym na zasłużonych urlopach), to nie powód by robić przerwę w inwestycjach. Ich harmonogram na rok 2009 jest bogaty. Od planów do realizacji droga daleka, szczególnie jeśli korzystamy ze środków zewnętrznych. Samorząd Gminy konsekwentnie jednak realizuje swoje zamierzenia. Wczoraj Wójt Gminy złożył dwa kolejne wnioski o dofinansowanie: przebudowy ul. Parcelowej oraz wymiany stolarki okiennej w budynku stanowiącym nasze wspólne mienie, tj. Szkole Filialnej w Lipiankach. Niebawem ekipy budowlane pojawią się na drodze do Dzierzązny, a obecnie trwają prace przy budowie chodnika na cmentarzu parafialnym w Nowym Duninowie, do których zaangażowani zostali pracownicy Urzędu Gminy pod bezpośrednim nadzorem Kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego Pana Krzysztofa Piłatowicza. Nad całością czuwa wiecznie zapracowany Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja ks. Adam Łach.

Praca jest istotnym elementem naszego życia. Dbając jednak o swoją kondycję fizyczną i psychiczną nie zapominajmy o chwilach przerwy na relaks, np. podczas Pikniku Rodzinnego w sobotnie popłudnie. Do zobaczenia 20 czerwca.
zdj. Szóstoklasiści tradycyjnie już, zapraszają przedstawicieli władz gminy na zakończenie roku szkolnego
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=877