http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Dzień Matki w Nowym Duninowie
Wiadomość dodana przez: km (2009-05-29 13:15:53)

”Dzień Matki”Co roku Uczniowie Szkół w Nowym Duninowie, pod batutą nauczycieli organizują dla swoich Mam wielką uroczystość. Są własnoręcznie wykonane upominki i słodycze, bywa, że mały kwiatek. W tym roku nie było inaczej. 26-go maja, dla najukochańszych pod słońcem istot, dzieci i młodzież występowały na deskach sceny, tj. sali gimnastycznej. Dla nich śpiewały. Im dedykowały wiersze i uśmiech. Niejednej mamie zakręciła się łza w oku, a na twarzach widać było wzruszenie i dumę. Bo jakże może być inaczej. Dzieciaki w naszej gminie są utalentowane. Każdy z nich jest wyjątkowy, a już na pewno takim pozostaje dla swojej Mamy. Matka bowiem, to istota niepowtarzalna. Wybaczy największą wpadkę, zapomni o najcięższym przewinieniu. Kocha tak po prostu, bezwarunkowo. Każdy sukces dziecka jest jej sukcesem, każda jego porażka jest jej porażką. Na zawsze pozostajemy dziećmi swoich matek, niezależnie od tego ile lat upłynie od mementu naszych narodzin. Pamiętajmy więc o nich tak jak pamiętają uczniowie ze Szkół w Nowym Duninowie.
”Dzień Matki na stadionie”Nie mniej miłe przyjęcie zgotowali dla swoich Mam najmłodsi piłkarze Wisły Nowy Duninów. 27 maja na stadionie w Nowym Duninowie był kwiatek i gorące życzenia od synów, m.in. „pociechy z mężów”. Wójt Gminy oraz Władze Klubu swoje uznanie dla Matek oraz podziękowanie za trud wychowania wspaniałych piłkarzy Wisły wyrazili wręczając pamiątkowe Dyplomy. Okazało się, że talent do piłki niektórzy Młodzicy odziedziczyli po mamach. Startując w zawodach z synami udowodniły, że mogą nie tylko oglądać mecze synów, ale także aktywnie uprawiać sport. Mamy nadzieję, że ten jednorazowy pokaz sportowych umiejętności Mam, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich przerodzi się w zapał do aktywnego spędzania wolnego czasu i od czasu do czasu spotkamy się z nimi np. na szlaku pieszym lub rowerowym, albo na sali gimnastycznej czy boisku w Nowym Duninowie.
Obchody Dnia Matki w duninowskich szkołach łączone są z rocznicą śmierci ich Patrona – ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, która przypada na dzień 28 maja. Także w miniony wtorek uczniowie, nauczyciele oraz goście zaproszenie zebrali się pod pomnikiem Kardynała by uczcić pamięć o nim. Nie mogło zabraknąć Proboszcza parafii Duninów oraz przedstawicieli władz samorządowych w osobach Wójta Gminy Mirosława Krysiaka i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Pietrzaka, którzy oddali hołd Wielkiemu Polakowi składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem

Co działo się w Nowym Duninowie 26 maja 2009 r

Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich


1 czerwca natomiast, we wszystkich naszych szkołach Uczniowie będą obchodzili swoje święto - Dzień Dziecka. Zarówno Nauczyciele jak i Rady Rodziców przygotowali dla nich kilka niespodzianek. Na pewno nie będzie typowych zajęć lekcyjnych, za to wszyscy powinni się dobrze bawić. W Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie, tradycyjnie już 1 czerwca jest dniem sportu. "Bieg po zdrowie"pod patronatem Wójta Gminy Nowy Duninów będzie jednym z punktów programu na ten dzień. Dyrektor Szkoły, Ewa Romańska oraz Nauczyciele zapraszają serdecznie Uczniów i Rodziców do wzięcia udziału we wszystkich przygotowanych na ten dzień turniejach, zawodach i ... to już niespodzianka.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=869