http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Duninowie?
Wiadomość dodana przez: km (2009-05-18 15:37:01)

InfokioskŻeby dotrzeć z Nowego Duninowa do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku trzeba pokonać ponad 25 km. Jeszcze dalej mają mieszkańcy Lipianek, Duninowa Dużego, Środonia i innych miejscowości.
Nieograniczony dostęp do Internetu w Urzędzie Gminy w Nowym Duninwie to nie nowość. Każdy może przyjść i skorzystać z komputera podłączonego do sieci zupełnie za darmo. Od marca 2005 roku bowiem, z powodzeniem funkcjonuje uruchomione przez Wójta Gminne Centrum Informacji, a od roku 2006 Biblioteka Multimedialna w ramach programu „Ikonka”. Przez cały rok odbywają się szkolenia organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Płocku oraz i spotkania grupowe w ramach Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Ochotniczych Hufców Pracy. To wszystko w GCI, więc ci wszyscy, którzy szukają pracy lub informacji związanej z nią, mogą korzystać z jego usług. Od dziś wszystko to, co wiąże się z zatrudnieniem można znaleźć niejako w pigułce korzystając z infokiosku. Pomysł jak najbardziej trafiony. Jest to ogromne ułatwienie dla osób poszukujących pracy z terenu gminy Nowy Duninów. Najistotniejszym elementem tej inicjatywy jest udostępnienie ofert pracy z płockiego rynku pracy. Do tej pory, żeby przejrzeć informacje przygotowane przez PUP w Płocku, trzeba było dojechać do jego siedziby. Od dziś droga ta została znacznie skrócona. Osoby korzystające z infokiosku będą mogły przeglądać strony internetowe (tylko te z związane z pracą i przepisami prawnymi), sprawdzić aktualne oferty pracy przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Płocku (także za granicą), stażu, szkoleń. Można też zapoznać się z ofertą, jaką mają dla młodzieży Ochotnicze Hufce Pracy.
W imieniu Starosty Powiatu Płockiego Pana Michała Boszko oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pani Iwony Sierockiej zapraszamy!
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=863