http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Najlepsi Policjanci ruchu drogowego na Mazowszu
Wiadomość dodana przez: km (2009-05-16 22:15:12)

”Najlepsi policjanci drogówki”Grupa ok. 50 umundurowanych policjantów w jednym miejscu robi wrażenie. Tym można tłumaczyć roztargnienie kierowców, którzy 14 maja przejeżdżali skrzyżowanie ulic Kobylińskiego i Łukasiewicza w Płocku. Skąd tyle drogówki? Otóż właśnie 14 maja odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego roku 2009”. W eliminacjach tych wzięło udział 29 policjantów z Mazowsza. Wśród nich znalazł się też przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Płocku sierż. Mariusz Ziarek. Po 5 konkurencjach wyłoniono grupę 5 policjantów, którzy zostali wyróżnieni, a trzech z nich stanęło na podium w Ośrodku Wypoczynkowym Mazowsze w Soczewce, gdzie odbyło się podsumowanie Konkursu.
Komisja w składzie:
 • nadkom. Szczepan Gonciarski – Sędzia Główny
 • nadkom. Stanisław Popiel
 • asp. szt. Jan Borowski
po podliczeniu wyników, ustaliła nast. klasyfikację:
 • Zwycięzcą konkurencji K-1 (test ze znajomości przepisów) został sierż.. Marek Bogatek reprezentujący KPP Przysucha
 • Zwycięzcą konkurencji K-2 (strzelanie z broni służbowej) został sierż. szt. Mariusz Wulczyński reprezentujący KMP Radom
 • Zwycięzcą konkurencji K-3 (kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną) został sierż. Robert Wilewski reprezentujący KPP w Grójcu
 • Zwycięzcą konkurencji K-4a (jazda sprawnościowa motocyklem służbowym)oraz konkurencji K-4b (jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze) został sierż. szt. Mariusz Wulczyński
Po 5 konkurencjach i zsumowaniu wyników, najlepszymi policjantami Mazowieckiej Drogówki okazali się: sierż. szt. Mariusz Wulczyński oraz mł. asp. Radosław Rusek, obaj z KMP w Radomiu, którzy jednocześnie zostali zakwalifikowani do finału krajowego.
”Najlepsi policjanci drogówki”Na gali wręczania nagród, obecni byli także przedstawiciele mazowieckich samorządów lokalnych. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentował Dyrektor Płockiej Delegatury Pan Piotr Zgorzelski. Nie mogło zabraknąć także gospodarza gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka, który wręczył nagrodę i puchar st. sierż. Zbigniewowi Rogowskiemu z KPP w Płońsku za zajęcie III miejsca.
Samorządy gminne i powiatowe na Mazowszu, wzorem Samorządu Województwa Mazowieckiego współpracują z policją na co dzień. Jak podkreślał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji podinsp. Rafał Batkowski, współpraca ta jest cenna i warto ją rozwijać.
Wspólnie wykonywane inwestycje, wspólne programy edukacyjne wynikają m.in. z troski o bezpieczeństwo mieszkańców poszczególnych regionów, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w całym kraju. Nie będzie truizmem użycie twierdzenia, że praca w policji to służba społeczeństwu. Tu liczy się przede wszystkim dobro, a tym samym bezpieczeństwo innych ludzi. To główny cel działań w ramach partnerstwa policji i samorządów lokalnych na Mazowszu, którym przewodzi Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Nie szczędzi on środków na zakup nowoczesnego wyposażenia dla jednostek policji i edukację młodzieży (także w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach).
Jeśli mowa o Edukacji. Podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego roku 2009” na terenie naszej gminy było doskonałą okazją do spotkania z młodzieżą. W Publicznym Gimnazjum w Nowym Duninowie zorganizowany został tego dnia „Dzień Edukacji Komunikacyjnej”. Za kilka tygodni młodych ludzi czeka egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, przy wsparciu kolegów z Płocka postanowili zapoznać naszą młodzież z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie ma jak fachowa pomoc. Wstępny egzamin teoretyczny i praktyczny przeprowadzony przez specjalistów okazał się wyjątkowo pomocny. Przystępując 8 czerwca do egzaminu (taki jest planowany termin egzaminu na kartę rowerową i motorowerową w naszym Gimnazjum) gimnazjaliści będą bogatsi o czwartkowe doświadczenia. Nie zabrakło upominków dla uczniów, którzy najlepiej napisali test, także dla tych, którzy byli najlepsi w części praktycznej. Jak widać na zdjęciach, byli też tacy, którzy tak w jednej jak i drugiej części wypadli najlepiej. Podwójna nagroda i podwójna satysfakcja. Oto lista zwycięzców:
 • Hubert Kołodziejski(kl. Ia),
 • Adam Ciechlecki (kl. Ib),
 • Maciej Grzela (kl. Ib),
 • Radosław Rękawiecki (kl. IIIa).
Panowie, gratulacje.
”Najlepsi policjanci drogówki”Dzień Edukacji Komunikacyjnej zakończył się spotkaniem z Naczelnikiem WRD KWP zs. w Radomiu - mł. insp. Stanisławem Grudniem, Dyrektorami Ośrodków Ruchu Drogowego w Warszawie i Radomiu oraz z Wójtem Gminy Nowy Duninów. "Komenda Wojewódzka Policji podejmuje działania, żeby przygotować młodzież do bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlaczego jest to takie ważne? Dlatego, że właśnie wy – młodzież, dzieci najlepiej chłoniecie podstawowe zasady ruchu. Nie ważne czy będzie zdobywać prawo jazdy, czy nie. To czego się teraz nauczycie, pozostanie wam do końca życia. Mówi się, że młodzież jest niesforna, niezdyscyplinowana, także na drogach. Okazuje się, że młodzież i dzieci są "najbezpieczniejsi" i to właśnie dzięki takim inicjatywom jakie podejmuje m.in. Pan Wójt, Pan Dyrektor, dzięki wysiłkom policji. Przede wszystkim jednak to zasługa was samych, waszej chęci zdobywania nowych umiejętności. Dzięki temu młodzież jest najmniej zagrożoną grupą wiekową. Okazuje się, że największe zaniedbanie wykazują osoby dorosłe, osoby dojrzałe. Dlatego tak bardzo ważna jest kontynuacja wszystkich inicjatyw mających na celu wychowanie dla bezpieczeństwa." To słowa Naczelnika WRD KWP zs. w Radomiu podsumowujące spotkanie z gimnazjalistami, które jakże trafnie określają sens dotychczasowych i przyszłych działań w zakresie edukowania młodych użytkowników dróg. Dla nas dorosłych prawda o popełnianych przez nas błędach na drodze jest może trudna do zaakceptowania. Warto jednak zastanowić się nad danymi statystycznymi, a tym samym nad możliwymi sposobami poprawy naszych niesfornych zachowań na drodze, które najczęściej kosztują utratę czyjegoś zdrowia, a wcale nie rzadko życia. Może to nas, dorosłych trzeba także edukować? Już dziś możecie drodzy "dorośli" kierowcy uruchomić swoją wyobraźnię!
Gorące podziękowania dla wszystkich policjantów, którzy przygotowali Dzień Edukacji Komunikacyjnej w Nowym Duninowie.
14 maj 2009 w towarzystwie najlepszych policjantów ruchu drogowego na Mazowszu. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=860