http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Dzień Seniora w Soczewce
Wiadomość dodana przez: km (2009-04-19 13:58:20)

”Dzień Seniora”21 stycznia swoje święto obchodzą Babcie, a 22 stycznia Dziadkowie. W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku: 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (International Day of Older Persons), 15 czerwca ustanowiono Światowy Dzień Praw Osób Starszych (World Elder Abuse Awareness Day), 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. W Nowym Duninowie, w Duninowie Dużym działają koła seniorów. Spotykają się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale także wtedy gdy mają ku temu sposobność. Wiosną natomiast, tuż po Świętach Wielkanocnych „Dzień Seniora” celebrowany jest w Szkole Podstawowej w Soczewce. Od siedmiu lat uczniowie i nauczyciele witają w progach Szkoły Seniorów i innych gości. Dla nich uczniowie i nauczyciele wystawiają Misterium Wielkanocne. W tym roku Seniorzy z Soczewki, Brwilna Dolnego, Woli Brwileńskiej i Brwilna spotkali się 17 kwietnia.
Dla nich na deskach sceny (w takich razach rolę sceny pełni salka gimnastyczna w SP w Soczewce) występują wnukowie, dla nich przygotowywany jest nie tylko poczęstunek, ale przede wszystkim uśmiech i słowo podziękowania.
”Dzień Seniora”Za troskliwość, za lata trudu, za to, że są gdy ich potrzebujemy, za dobrą radę i miłość dziękują wnukowie i dzieci. Ich doświadczenie i dobra rada przydają się także władzom samorządowym gminy Nowy Duninów. Statut emeryta, czy rencisty nie wyklucza bowiem naszych Seniorów z życia publicznego. Często po odejściu z zawodu aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności, są animatorami przedsięwzięć służących ogółowi mieszkańców. Świetny przykład, to wybitna osoba Ks. Prałata Andrzeja Kondrackiego, wieloletniego proboszcza parafii Soczewka, czy też osoba Pana Kazimierza Rutowskiego – sołtysa sołectwa Brwilno Dolne – Soczewka.
Wszystkim Seniorom z ternu gminy Nowy Duninów życzenia zdrowia i pomyślnych dni składał Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak. Spotkanie ze Starszyzną gminy Nowy Duninów było też dobrą okazją do przedstawienia najbliższych planów inwestycyjnych w gminie, o których w niedługim czasie będziemy dyskutowali w szerszym gronie, podczas zebrań sołeckich.
Życząc nieustającego zdrowia i pogody ducha zapraszamy do galerii zdjęć
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=839