http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Wiosna! Wiadomo co to oznacza – wielkie sprzątanie.
Wiadomość dodana przez: km (2009-03-27 11:33:05)

14 maja najlepsi policjanci „sprzątać? tak i to nie tylko wiosnąW ciągu całego roku kalendarzowego Wójt gminy stara się utrzymać czystość na terenach ogólnodostępnych. I nikt zarzucić nie może, że porządku nie ma. Jednak tereny ogólnodostępne to nie tylko te stanowiące własność gminy Nowy Duninów. Prócz posesji prywatnych są też tereny, którymi zarządzają m.in.: nadleśnictwa, Zarząd Dróg Powiatowych i Wojewódzkich, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każda z tych instytucji stara się dbać o estetyczny wygląd swojej własności. Utrzymanie czystości jednak nie jest sprawą prostą i oczywiście kosztuje. Najkrócej rzecz ujmując: żeby było czysto trzeba sprzątać prawie codziennie. Niestety to jest efekt zachowania nas samych, użytkowników tych terenów. Gdybyśmy wyrzucali śmieci w miejsca tylko do tego przeznaczone, nikt nie musiałby chodzić za nami z przysłowiową miotłą.
18 marca w Urzędzie Gminy m.in. w sprawie zachowania porządku na terenie gminy Nowy Duninów, spotkali się z Wójtem Gminy Przedstawiciele nadleśnictw, zarządców dróg. Co prawda wszyscy zaproszeni goście nie dotarli tego dnia do Nowego Duninowa, ale spotkanie w takim gronie nie odbywa się po raz pierwszy. To dobry sposób na wypracowanie planu działań nie tylko w zakresie utrzymania czystości na terenach ogólnodostępnych.
Pamiętajmy, porządki na swoim podwórku nie mogą oznaczać podrzucania śmieci komuś innemu. Czy nie jest miło jeśli przy drodze, w lesie, w parku, nad wodą jest także czysto?
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=826