http://www.nowyduninow.info.pl/

:: 14 maj 2009 r. – Dniem Edukacji Komunikacyjnej
Wiadomość dodana przez: km (2009-03-17 14:48:48)

14 maja najlepsi policjanci „drogówki” odwiedzą gminę Nowy Duninów Tego dnia odbędzie się na terenie powiatu płockiego, organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2009” Do organizacji Konkursu został zaproszony także Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak. To właśnie w Soczewce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Mazowsze odbędzie się uroczyste zakończenie Konkursu.
Ze względu na fakt, iż tego dnia gmina Nowy Duninów będzie gościć najlepszych Policjantów Ruchu Drogowego na Mazowszu, 14 maj stanie się dla nas swoistym świętem Policji. Będzie także okazją do spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą ze szkół w Nowym Duninowie, a dzień 14 maja 2009 roku zostanie ogłoszony Dniem Edukacji Komunikacyjnej.
Czy potrafimy bezpiecznie poruszać się po drogach? Statystyki nie potwierdzają tego. Niestety, brak wyobraźni skutkuje często przykrymi wypadkami drogowymi. Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania ze szlaków komunikacyjnych zaowocuje na pewno. Pobyt zaś tak znakomitej grupy służb mundurowych będzie okazją do bliższego poznania tajników ich służby.

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=820