http://www.nowyduninow.info.pl/

:: OSP Nowy Duninów i OSP Dzierzązna
Wiadomość dodana przez: km (2009-02-24 11:37:41)

OSPOSP Nowy Duninów OSP Dzierzązna
Jak już wspominaliśmy obie straże są już po Walnych Zebraniach Sprawozdawczych. Podsumowali rok 2008, na który w sumie nie mogą narzekać. Ochotnicze Straże Pożarne bowiem, objęte są mecenatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Prezesa ZG OSP Pana Waldemara Pawlaka i wielu znaczących postaci życia publicznego, że nie wspomnieć Wójta gminy Nowy Duninów Pana Mirosława Krysiaka, notabene także strażaka, czy przedstawicieli Rady Gminy. Wszyscy oni, wraz ze strażakami zadbali o to, by rok 2008 był rokiem dobrym. Warto w tym miejscu wspomnieć o najnowszych nabytkach obu straży. OSP Nowy Duninów otrzymała od Marszałka Województwa Mazowieckiego pompę szlamową i zestaw PSP R1 (inaczej: zestaw medyczny z deską). Dzierzązna otrzymała od płockiego oddziału KRUS torbę medyczną, od Marszałka Województwa Mazowieckiego ubrania specjalne i agregat prądotwórczy. Za dodatkowe wyposażenie oraz wyjątkową dbałość o wysoką jakość Ochotniczej Straży Pożarnej druhowie podziękowali Marszałkowi i tym wszystkim, którzy na co dzień wspierają jednostki Straży na terenie gminy Nowy Duninów.
Lepsze wyposażenie, to lepsza jakość i komfort pracy strażaka ochotnika, a przecież wielu z nich pamięta czasy, gdy o dodatkowym wyposażeniu mogli tylko marzyć oglądając bogato wyposażone jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Po 25, 15, 10 i 5 latach w OSP otrzymali nie tylko odznaczenia z rąk Komendanta Zarządu Gminnego OSP. Doczekali się także przyzwoitego wyposażenia swoich jednostek w sprzęt gaśniczy i ratownictwa medycznego. Wspomnieć w tym miejscu należy, iż Wójt Gminy Nowy Duninów otrzymał z rąk Strażaków Ochotników podziękowania i odznaczenie „za zasługi dla pożarnictwa”. Jak twierdzi, fakt ten zobowiązuje do jeszcze większego wysiłku, który zawsze się opłaca.
Strażacy Ochotnicy są, gdy ich najbardziej potrzebujemy, są mimo niebezpieczeństwa. Życzymy im, by niosąc nam pomoc nie musieli narażać swojego życia i zdrowia. Coraz lepsze, sprawne wyposażenie minimalizuje zagrożenie dla samych strażaków, ale i my możemy być spokojni, że np. w ubraniu specjalnym pójdą po nas nawet przez ogień.
Strażakom z Duninowa i Dzierzązny życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego. Oby rok 2009 był dla Was wszystkich szczęśliwy i bogaty tylko w przyjemne doznania.
kilka pamiątkowych zdjęć
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=806