http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Dla Babci i Dziadka
Wiadomość dodana przez: km (2009-01-20 14:23:13)

Dla Babci i dla Dziadka!W dniu 17.01.2009 wzorem lat ubiegłych w Szkole Filialnej w Lipiankach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Choinką Noworoczną. Te święta mają swoją osobistą tradycję. Na początku babcie i dziadkowie zapraszani byli na dzień, w którym wg kalendarza przypadało ich święto. Od niedawna połączyliśmy te dwie uroczystości i odbywają się w sobotę rozpoczynającą ferie zimowe.

W tym roku Babcie i Dziadkowie mieli okazję zobaczyć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 0-III pod kierunkiem p. Aleksandry Białkowskiej. Dekorację wykonała p. Monika Nyckowska. W przygotowaniu całej uroczystości pomagali również p. Asia Łukaszewska – Frądczak, p. Marta Olszewska i p. Mirek Michalski.

Gorące słowa podziękowania należą się też rodzicom, którzy nie tylko dowiezli honorowych gości na uroczystość ale okazali bardzo dużą pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla Babci i Dziadków oraz paczek dla dzieciaków.

Dzień Babci i Dziadka oraz Choinka Noworoczna to uroczystość skłaniająca do spotkania mieszkańców Lipianek i Dużego Duninowa. Przybyło bardzo dużo osób. Swoją obecnością zaszczycił dzieci i ich najbliższych Proboszcz Parafii Duninów ks. A. Łach. Dziękujemy im za to.

Dzieci bardzo cieszyły się widząc najbliższe osoby w murach swojej szkoły. Oprowadzały po szkole, pokazywały swoje klasy. Z ich ust płynęły miłe słowa: „Z babcią, dziadkiem miło płynie czas, Babcia, Dziadek uczą, kochają nas, I przytulają, pocałują. Pieszczot nigdy nie żałują.”

Dyrektor szkoły p. Ewy Romańska podziękowała za tak liczne przybycie i dołączyła swoje życzenia.
Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim gościom podarunki - własnoręcznie zrobione papierowe hiacynty.
Później przybył do nich Mikołaj, który rozdał podarunki ze słodyczami a dzieci Mu śpiewały: „Witamy serdecznie ciebie Mikołaju. Przybyłeś dziś do nas ze swojego kraju. Odpocznij, posłuchaj dziś z Lipianek dzieci, Choinka prześliczna niechaj nam świeci.”
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, rozpoczęła się zabawa.

Relacja przygotowana przez Panią A. Białkowską
zdj. W. Romański
Zapraszamy do galerii zdjęć
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=790