http://www.nowyduninow.info.pl/

:: na gorąco
Wiadomość dodana przez: km (2008-07-21 15:38:39)

wieczór polsko-włoski w Soczewce16 lipca przywitaliśmy w godzinach wieczornych 45 osobową delegację z włoskiej gminy Roncello. Dzieci i ich opiekunowie spędzili u nas kilka dni. 17 lipca podczas wieczoru polsko-włoskiego była okazja do wspomnień i zawierania nowych znajomości. Okazało się, że mimo bariery językowej można świetnie bawić się wspólnie. Większość osób z Włoch po raz pierwszy uczestniczyła w pikniku regatowym. Nie obyło się także bez rozegrania meczu Polska – Włochy w ramach II Międzynarodowego Turnieju Mini Piłki Nożnej. Szczegóły wizyty gości z Roncello już niebawem
Marszałek nie zapomina o naszych Strażakach18 lipca wójtowie i burmistrzowie w asyście strażaków oblegali ośrodek wypoczynkowy „Mazowsze”. Tak jak w 2006 roku, tak i w bieżącym Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik właśnie Soczewkę wyznaczył na miejsce oficjalnego podpisania z samorządami umów na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu w ramach programu „OSP 2008”. Szczegóły wkrótce
Załoga z Nowego Duninowa pod banderą ZKSW na Omedze I miejscetakże 18 lipca w porcie w Nowym Duninowie zacumowały pierwsze jachty, które brały udział dnia następnego w Regatach Żeglarskich 2008. Następnego dnia dobili do portu w Nowym Duninowie pozostali uczestnicy zawodów, a przed godz. 10:00 także goście zaproszeni i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Tego dnia Nowy Duninów przyjął rekordową liczbę gości.
20 lipca zaś, we wczesnych godzinach popołudniowych znów rozległy się z estrady w porcie dźwięki muzyki. Był to ostatni powiew lipcowych Regat 2008 i ich wspomnienie. cdn.
wizyta byłego Premiera Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Duninowie21 lipca kolejne ważne wydarzenie w naszej gminie – wizyta byłego Premiera Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Duninowie, który złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem ku czci walczących o wolną Polskę na Cmentarzu Parafialnym. Wśród delegacji uczestniczących w dzisiejszych wydarzeniach byli także Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Adam Sierocki.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=698