http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Bezpieczne i czysto
Wiadomość dodana przez: km (2008-06-13 15:55:23)

jezioro SoczewkaDokładnie za tydzień rozpoczną się wakacje i sezon urlopowy. Nad jeziorem Soczewka oraz w innych atrakcyjnych turystycznie miejscach naszej gminy pojawią się wczasowicze. Nasze władze samorządowe rzetelnie przygotowują się do ich przyjęcia. Stan czystości wody w kąpielisku w Soczewce na bieżąco monitorowany jest przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. Kąpielisko nad jeziorem Soczewka zostało dopuszczone do kąpieli. Z początkiem wakacji zostanie ono oficjalnie otwarte.
Od kilku dni trwają prace porządkowe na plaży i wokół terenu przyległego do jeziora. Nurkowie zaś sprawdzili i oczyścili wody kąpieliska.
Małe naprawy pomostów, ławek, sprzątanie, koszenie i już niebawem oficjalne otwarcie w pełnym słońcu sezonu nad jeziorem Soczewka.
Pozostałe miejscowości na terenie naszej gminy także przygotowywane są do przyjęcia turystów. Pamiętajmy, że jeśli sami będziemy na bieżąco dbać o utrzymanie czystości, nasi goście zrobią to samo.
Ośrodki wczasowe i kolonijne nie pozostają w tyle. Część z nich otworzyła już swoje podwoje, pozostałe rozpoczną sezon wraz z przyjazdem pierwszych grup zorganizowanych.

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=674