http://www.nowyduninow.info.pl/

:: A wakacje tuż tuż
Wiadomość dodana przez: km (2008-05-14 15:55:50)

Wraz z początkiem maja w naszej gminie pojawili się pierwsi turyści. Działkowicze także rozpoczęli już sezon letni. Władze gminy natomiast zamiast odpoczywać, muszą wzmóc działania na rzecz utrzymania porządku, szczególnie na terenach ogólnodostępnych. Rozpoczęły się już prace porządkowe, małe i większe naprawy, koszenie trawników itp. W działaniach na rzecz utrzymania porządku i czystości tradycyjnie już, będą pomagali pracownicy zatrudnieni m.in. w ramach prac społecznie użytecznych. Nie możemy jednak liczyć na to, że ktoś za nas posprząta. Jeżeli nie chcemy żyć na śmietnisku, sami musimy zadbać o czystość wokół siebie.
Do sezonu turystycznego przygotowywane jest także kąpielisko nad jeziorem Soczewka, którego otwarcie zaplanowano na koniec czerwca. Do 19 lipca, czyli do Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie zaplanowano ukończenie najważniejszych prac w porcie.
Porządek i zachowanie estetyki to jedno, bezpieczeństwo mieszkańców i turystów to drugi ważny aspekt rozpoczynającego się lata. Wójt gminy zamierza wystąpić z prośbą do Komendanta Miejskiego w Płocku o uruchomienie sobotnio – niedzielnych patroli policji na terenie gminy. Fotoradar oraz światła pulsacyjne to kolejne rozwiązania, na wdrożenie których czekają nasze władze samorządowe.
Za miesiąc pojawią się u nas pierwsze duże zorganizowane grupy turystów, przyjmijmy ich tak jak przyjmuje się mile widzianych gości. Do czystej, bezpiecznej gminy będą wracali, a jeśli nauczymy ich dobrym przykładem, że u nas każdy dba o estetykę i porządek miejsca, w którym przebywa, nie będziemy musieli robić generalnych porządków po sezonie turystycznym.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=652