http://www.nowyduninow.info.pl/

:: żeby żyło nam się lepiej
Wiadomość dodana przez: km (2008-03-21 09:56:32)

Każdy z nas chciałby żyć z roku na rok lepiej, wygodniej. Niestety, nie zawsze dobre chęci idą w parze z wielkością środków finansowych, które są mile widziane, wręcz niezbędne do tego, by poziom naszego życia wzrastał. Co jeśli pieniędzy starcza jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb?
Wybór źródła współfinansowania jest istotnym elementem w planowaniu. Najlepiej gdybyśmy mieli stu procentową pewność, iż złożony przez nas projekt przejdzie wszystkie etapy weryfikacji pomyślnie. Tak nie jest. Dlatego też, Wójt Gminy szuka, już na pierwszym, etapie rozwiązań alternatywnych.
Nasz budżet inwestycyjny w porównaniu do pozostałych gmin powiatu płockiego jest niewielki z jednego prostego powodu. Na terenie Gminy Nowy Duninów, ze względów oczywistych (teren Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego i pozostałe tereny leśne zajmują 70% powierzchni) nie ma żadnych większych zakładów przemysłowych, a rolnictwo, choćby ze względu na niską bonitację gleby nie stanowi znaczącego źródła utrzymania naszych mieszkańców, a tym samym nie ma większego wpływu na budżet Gminy. Musimy radzić sobie i gospodarować tym co mamy.Rocznie na inwestycje możemy wydać ok. 700 tys. W tym roku jest to kwota 625 tys. Jeśli ktoś pokusi się o analizę danych zawartych w zestawieniu wydatków inwestycyjnych w latach 2004 – 2006 i późniejszych, znajdzie odpowiedź na jedno z podstawowych pytań: jak można budować i modernizować w gminie za 700 tys rocznie.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=617