http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Pomysł na zagospodarowanie
Wiadomość dodana przez: km (2008-02-21 08:40:19)

16 luty. DzierząznaNowy Duninów: duży port i piękny teren wokół portu. Nie posiadamy aktu własności, ale nikomu bardziej niż władzom i mieszkańcom Gminy nie zależy na tym, by port w Nowym Duninowie był dobrze zagospodarowany. Na ten temat właśnie kilka dni temu podczas spotkania w Urzędzie Gminy dyskutowali przedstawiciele Firmy Art-Dom, której ośrodek wypoczynkowy położony jest tuż obok portu, Kierownik Inspektoratu Włocławek inż. Janusz Flaszyńki oraz przedstawiciele naszych władz gminnych.
16 luty. DzierząznaFirma Art-Dom ma pomysł i pieniądze. Gospodarzem terenu jest RZGW w Warszawie. Pozostaje do uzgodnienia forma współpracy. Podczas spotkania rozważano możliwość podjęcia wspólnych działań w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wg. definicji Ministerstwa Gospodarki i Pracy „Partnerstwo publiczno-prywatne jest formą długoterminowej współpracy sektora prywatnego i publicznego przy przedsięwzięciach mających na celu realizacje zadań publicznych. Celem współpracy jest osiągnięcie obopólnych korzyści zarówno w wymiarze celów społecznych, jak i komercyjnych danego przedsięwzięcia.
Gdyby udało się sfinalizować porozumienie obu stron w takiej formie za kilka lat będziemy mieli port przystosowany dla żeglarzy wraz z zapleczem, którego do tej pory brakowało. Jak podkreśla Wójt Gminy, ze względu na ogromne znaczenie portu dla rozwoju regionu, warto takie inicjatywy popierać. Bez nakładów finansowych port w Nowym Duninowie nie ożyje. Gmina zaś, w zagospodarowanie nie swoich terenów inwestować nie może. Pozostaje wspieranie inwestorów i pilnowanie naszego, społecznego interesu. Jeśli teren wokół portu pozostanie ogólnodostępny, tak jak wnioskuje Wójt Gminy, nic nie tracąc zyskamy wiele.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=594