http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Duninowski Klub Seniora
Wiadomość dodana przez: km (2008-01-22 19:48:09)

Niech Wam los sprzyja, a troski omijają
zdj. obecni na spotkaniu opłatkowym członkowie Klubu Seniora z zaproszonymi gośćmi. Wnuczki Pani Waleckiej oraz Pani Oczkiewicz pomagały przygotować to uroczyste spotkanie
Przychodzi w życiu moment, w którym żegnamy się z zakładem pracy, oddajemy gospodarstwo w młode ręce, czyli czas kiedy osiągamy statut emeryta.
Jak spędzają wolny czas Emeryci z naszej gminy? (wbrew pozorom większość z nich nie posiada go w nadmiarze). Codzienne obowiązki związane z pełnieniem roli Babci, czy Dziadka są ważne i zapewne pochłaniają dużo czasu i energii. Nie powinny one jednak absorbować seniorów do tego stopnia, by nie mogli wygospodarować chwili na własne przyjemności, rozwijanie zainteresowań czy spotkania z przyjaciółmi.

Na terenie gminy wciąż działają mniejsze i większe organizacje skupiające naszych mieszkańców w różnym przedziale wiekowym i o różnych zainteresowaniach. Swoista grupa, dla członków której bez znaczenia jest rodzaj uprawianego hobby, to Klub Seniora. W Nowym Duninowie ma on swoje tradycje. Przez jakiś czas co prawda zawiesił swoją działalność, ale 19 stycznia br. Emeryci znów się spotkali. Reaktywacja zbiegła się w czasie z okresem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Właśnie w sobotę przed południem w świetlicy Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie odbyło się spotkanie opłatkowe, którego gośćmi byli także Mirosław Krysiak Wójt Gminy oraz Proboszcz Parafii Nowy Duninów ks. Józef Żbikowski.

Atmosfera jak zawsze miła, tym bardziej, że był to także Dzień Imienin jednej z Klubowiczek.
Członkom Klubu życzymy wszelkiej pomyślności i nieustającego dobrego samopoczucia. By uśmiech nigdy nie zgasł na Waszych twarzach i by nie zabrakło Wam zapału. Wszystkiego dobrego!
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=565