http://www.nowyduninow.info.pl/

:: „Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Wiadomość dodana przez: km (2008-01-07 15:08:07)

Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy …”

M. Konopnicka

... to czas wyczekiwany przez naszych najmłodszych. Dorośli, najczęściej postrzegają zimową aurę przez pryzmat problemów jakie ze sobą niesie, choć zapewne większość z nas czekała w okresie Świąt Bożego Narodzenia na białe płatki śniegu za oknem.
I w końcu jest biało i pięknie. Wykorzystajmy ten czas na spacery z dziećmi czy wnukami. Warto przypomnieć sobie zimy sprzed wielu, wielu lat, gdy za oknem w styczniowe dni padał nieprzerwanie śnieg, a mróz szczypał w uszy.

Dziś, jako dorośli musimy pamiętać o odśnieżaniu i posypywaniu chodników przylegających do naszych posesji piaskiem. Ze względu na bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych warto zmobilizować się do tego wysiłku.

Pamiętajmy też o naszych samotnych sąsiadach, szczególnie tych, o których wiemy, że mają problemy z poruszaniem się. Wzmożona czujność w okresie mroźnych , śnieżnych dni może ustrzec przed przykrymi wypadkami. Pomóżmy im przetrwać najtrudniejszy dla nich okres.

Wszystkim naszym najmłodszym, tym starszym również, życzymy dobrej zabawy i tylko przyjemnych wrażeń podczas spacerów wśród pokrytych białą czapą drzew naszego Parku Krajobrazowego.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=554