http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Ptasia grypa za Wisłą
Wiadomość dodana przez: km (2007-12-07 04:34:22)

Wystarczy zachować środki ostrożności
Niestety, nie wszystkie informacje, które przekażemy Państwu, pochodzą z kategorii tych najlepszych. 1 grudnia mieszkańcy Nowej Wsi, Karolewa i Nowego Duninowa zostali poinformowani o wystąpieniu w sąsiedniej gminie Brudzeń wirusa ptasiej grypy H5N1, a w związku z tym, o utworzeniu w promieniu 3 km od ogniska pojawienia się wirusa strefy zapowietrzonej, w promieniu 10 km zaś, strefy zagrożenia. Następnego dnia przekazano informację do proboszczów obu naszych parafii, którzy podczas niedzielnych mszy informowali mieszkańców m.in. o tym jakie środki ostrożności należy podjąć by uniknąć zakażenia wirusem.
Teren zapowietrzony na bieżąco jest monitorowany przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Na drodze krajowej nr 62, w okolicy stacji paliw i na chodniku (granica obszaru zapowietrzonego) została rozłożona mata dezynfekująca. Kierowcy napotkają tu niewielkie utrudnienia związane z ograniczeniem prędkości. Obszar przez całą dobę monitorowany jest przez funkcjonariuszy policji. Najprawdopodobniej działania na obszarze zapowietrzonym zostaną utrzymane do 1 stycznia 2008 roku.

Prawie cały obszar gminy poza w/w miejscowościami, które stanowią obszar zapowietrzony, został zakwalifikowany jako teren zagrożony.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz informacją Głównego Inspektora Sanitarnego:


Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego - jak uniknąć zakażenia "grypą ptaków"

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=540