http://www.nowyduninow.info.pl/

:: 20 września w Soczewce
Wiadomość dodana przez: km (2007-10-01 12:45:02)

Przepiękny wrześniowy poranek. Latem gwarna o tej porze dnia Soczewka emanuje spokojem. Grupki osób na przystankach autobusowych i niepozorni jak zawsze wędkarze na brzegach rozlewiska w centrum Soczewki. Liczni jak zawsze o tej porze roku.
Ruchliwa droga krajowa nr 62 przecina Soczewkę biegnąc przez jej centrum. Po jednej stronie zabudowania, po drugiej najpiękniejszy zakątek - rozlewiska, raj dla ptactwa wodnego, wędkarzy i wodniaków, którzy zbaczając z głównego szlaku jakim jest Zalew Włocławski docierają do centrum miejscowości. Niewiele jest takich miejsc na Mazowszu.
Nic nie zapowiadało tragedii, która miała wstrząsnąć nie tylko Soczewką. Na głównym skrzyżowaniu wybuch. Ładunek umieszczony w cysternie przewożącej nieznaną substancję został zdetonowany za pomocą telefonu komórkowego jednego z terrorystów. Ciecz rozlewając się na głównym szlaku komunikacyjnym zaczęła niebezpiecznie przedostawać się do znajdującego się tuż obok rozlewiska. Jedynie szybkość i precyzyjne działania jednostek ratowniczych mogły zapobiec kolejnej tragedii – skażeniu wód Wisły.


Ciąg dalszy !!!

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=518