http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Łączymy siły by pomóc tym, którzy pracy nie mają!
Wiadomość dodana przez: km (2007-04-19 07:56:10)

Razem łatwiej pomagać! Wójt Gminy Nowy Duninów omawiał najistotniejesze problemy naszych bezrobotnych z Dyrektor PUP w Płocku Panią Iwoną Sierocką Pomoc osobom bezrobotnym jest wpisana w działalność wielu instytucji. Priorytetowym zadaniem w tym zakresie jest aktywizacja osób, które dłuższy czas pozostają ze statusem osoby bezrobotnej. Bezrobotna jednak, nie zawsze oznacza „poszukująca pracy”. Z doświadczenia pracowników Urzędów Pracy wynika, iż wiele osób nie potrafi aktywnie szukać zatrudnienia. Wiedzą o tym także nasze władze samorządowe, które często proponują pracę osobom posiadające status „bezrobotny”. Jak pomóc naszym mieszkańcom, którzy nie radzą sobie z poszukiwaniem zatrudnienia? O tym właśnie Wójt Gminy rozmawiał na wczorajszym spotkaniu z Zastępcą Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Panią Iwoną Sierocką.
W naszym Gminnym Centrum Informacji w ciągu całego roku (tak jak w poprzednim) będą prowadzone przez Przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Pracowników Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej zajęcia dla osób poszukujących pracy i nie tylko. Część z nich przybierze formę warsztatów. Na najbliższych warsztatach /27 kwietnia br. – piątek od godz. 10:00/będzie poruszany m.in. temat zmiany zawodu i zdobycia nowych kwalifikacji /problem dotyka także młodych ludzi, którzy dopiero zakończyli edukację, ale w wyuczonym zawodzie nie mogą znaleźć zatrudnienia/. Będziemy także mówić o metodach i sposobach poszukiwania pracy oraz źródłach finansowania pomysłów na samozatrudnienie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się także gdzie szukać pomocy w tym zakresie.
Tym razem spotkacie się państwo także z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy. Mamy nadzieję, że współpraca z PUP okaże się w efekcie przydatną dla wszystkich naszych mieszkańców, którzy potrzebują pomocy przy szukaniu zatrudnienia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach. Tych najbliższych, 27 kwietnia, jak i następnych zaplanowanych na koniec maja.
Zgłoszenia proszę kierować do pracownika GCI Katarzyny Majchrowskiej /Tel. 0 512 372 522/
Gminne Centrum Informacji w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
Tel. 024 261 02 36 lub 024 261 02 72
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=403