http://www.nowyduninow.info.pl/

:: STOP WYPALANIU TRAW !!!
Wiadomość dodana przez: msz (2014-04-02 09:36:11)

Wysuszone trawy palą się bardzo szybko , wystarczy zmiana kierunku wiatru, żeby pożar wymknął się spod kontroli i przeniósł na zabudowania. Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie. Inni tracą dobytek całego życia . Płonące trawy w przydrożnych rowach to także zagrożenie dla kierowców. Co roku dym z płonących nieużytków jest przyczyną kolizji drogowych. Może powodować również zatrucia.
Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz angażowanie sił straży pożarnej , której pomoc może być potrzebna w innych sytuacjach - to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw. Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. W latach 2012-2013 precious watches replica rolex pearlmaster w województwie mazowieckim było ich ponad 16,5 tys. i objęły teren ponad 8 tys. ha.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej :
http://mazowieckie.pl/pl/urzad/urzad-wojewodzki/wojewodztwo/stop-wypalaniu-traw-na/12428,Wypalanie-traw-jest-niebezpieczne-nieoplacalne-szkodliwe-i-karalne.html
Rolex replica
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1635