http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Soczewka – parafia „Piątej Ewangelii” bez ks. Janusza?
Wiadomość dodana przez: km (2014-03-24 23:07:50)


ks. Ziarko w gminie Nowy Duninów
chwila wspomnień
„(… )Tu lepiej można zrozumieć, że natura i jej piękno są jakby Piątą Ewangelią, którą dał na Stwórca.” – mawiał ks. Ziarko.
Trudno o trafniejsze i piękniejsze określenie parafii Soczewka, do niedawna parafii Księdza Janusza Ziarko, który przez ostatnie 6 lat pełnił tu posługę duszpasterską.
Tegoroczna wiosna przyniosła nieoczekiwane zmiany. Ksiądz Biskup ogłosił, że z dniem 1 marca 2014 r. ks. Janusz Ziarko został mianowany proboszczem parafii Sarbiewo.
Parafianom trudno było rozstawać się z Księdzem Januszem, bo był proboszczem nie tylko z mianowania, ale prawdziwym gospodarzem reliable replica omega speedmaster watches, członkiem nie tylko wspólnoty parafialnej, ale również gminnej – mówi wójt gminy. On sam pokochał Soczewkę, a o parafię i parafian dbał tak, jak dba się o swój dom i rodzinę. Zaskarbił sobie życzliwość nie tylko swoich wiernych, ale również pozostałych mieszkańców gminy, którzy mieli okazję poznać go.

Księdza Janusza tłumnie żegnali w minioną niedzielę parafianie. Życząc mu wszelkich łask w dalszej posłudze kapłańskiej i zapowiedzieli trochę mniej liczną wizytę w najbliższą niedzielę w Sarbiewie.
Za współpracę z samorządem dziękowali Księdzu Wójt Mirosław Krysiak i Sekretarz Gminy Teresa Szymańska.

Nowym proboszczem parafii Soczewka został ks. mgr hottest copy cartier tank watches Marek Kardasz.

breitling replica cartier replica


adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1633