http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Wracamy do parku Epsteinów
Wiadomość dodana przez: km (2014-02-26 17:29:53)

Trzystuletnie lipy drobnolistne, dwustuletnie klony zwykłe, jawory, graby, kasztanowce, dęby szypułkowe, modrzewie europejskie. Mowa oczywiście o parku w zespole pałacowo – parkowym w Soczewce, który od roku 1975 wpisany jest do rejestru zabytków i który stanowi spuściznę po rodzinie Epsteinów. W tym parku, cztery lata temu wójt rozpoczął prace renowacyjne. Teraz będzie ciąg dalszy.

Nie jest łatwo wysupłać pieniądze z gminnego budżetu na tego typu zadania. Codzienne, bardziej przyziemne kwestie charming replica iwc de ville watches typu kanalizacja, drogi i ich utrzymanie chłoną znaczną część naszych wspólnych i pozyskanych funduszy. Jednak takie perełki jak zabytkowy zespół pałacowo – parkowy w Nowym Duninowie i Soczewce nie mogą pozostać bez naszej opieki. To obiekty, które wymagają szczególnej uwagi i traktowania. O środki z zewnątrz na ich renowację łatwo nie jest. Szansą okazał się Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, w ramach którego wójt pozyskał środki na częściową restaurację parku w Nowym Duninowie.

W tym roku znów wrócimy do Soczewki.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przesłał właśnie informację o przyznaniu gminie Nowy Duninów dotacji w wysokości 47.962,00 zł. Stanowi to 80% kosztu zadania, w ramach którego zostaną wykonane m.in. nowe nasadzenia oraz zabiegi pielęgnacyjne w zabytkowym parku w Soczewce.

I tak powoli nasze zabytkowe parki mimo niewielkich nakładów z gminnego budżetu, zaczynają lśnić. Wiosna tuż, tuż. Parki czekają. Może najmłodszym warto pokazać jak powstaje park i jak o niego dbać?
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1625