http://www.nowyduninow.info.pl/

:: UWAGA! Remont drogi krajowej nr 62.
Wiadomość dodana przez: km (2013-07-19 13:07:22)Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami remont drogi krajowej nr 62 rozpoczęty.
Trwają prace na dwóch odcinkach: w okolicach Popłacina i od kilu dni również w okolicach Nowego Duninowa.
W ramach prowadzonych prac naprawczych chodniki w Nowym Duninowie zostaną częściowo wymienione. Budowa chodnika w Popłacinie będzie głównym tematem spotkania wójta z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowanego na przyszły tydzień.
Przy okazji prowadzonych prac remontowych Wójt poruszył również kwestię poprawy systemu odwodnienia w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z drogą wojewódzką nr 573 w Nowym Duninowie. Temat ten będzie szczegółowo omawiany w przyszłym tygodniu.
Mamy sezon letni więc ruch na drogach większy. Stąd gorący apel do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników – zachowajcie szczególną ostrożność w rejonach gdzie trwają prace remontowe. Będą one prowadzone prawdopodobnie do końca sierpnia br.

W ostatnim czasie prowadzone były również naprawy nawierzchni na drogach gminnych. Większość z nich to drogi gruntowe, którym deszcze, zimowe mrozy i śniegi oraz sprzęt o wysokim tonażu wyjątkowo nie służą. Zawsze zanim rozpoczną się remonty prowadzone jest rozpoznanie, które pozwala ocenić stan nawierzchni dróg, a tym samym kolejność prac. Tym razem pilnej interwencji ekip remontowych wymagały drogi w miejscowościach: Brwilno Dolne, Jastrząbek, Nowy Duninów, Trzcianno i Lipianki. Wbudowano w nie ponad 1000 ton materiału.

Zgodnie z zapowiedzią wójta i przyjętym kilka lat temu przez samorząd harmonogramem ruszyły prace przy udrażnianiu drogi w Brwilnie Dolnym (po tzw. Górkach). Drogi, o którą spór wśród mieszkańców tego terenu trwa ponad 20 lat, a którego koniec można zawdzięczać przede wszystkim zastosowaniu specustawy drogowej.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1535