http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Słońce świeci, boiska czekają
Wiadomość dodana przez: km (2013-05-15 17:02:45)Budowa infrastruktury służącej mieszkańcom pochłania spore pieniądze. Tylko w niewielkiej części pochodzą one z naszej wspólnej kasy jaką jest budżet gminy. Większość kosztów budowy i rozbudowy infrastruktury jaka na naszym terenie powstaje, wójt pokrywa ze środków, które trzeba nie bez wysiłku zdobyć z innych źródeł.
Budowa to jedno, dwa to utrzymanie tego wszystkiego, co z wielkim trudem udało się wybudować. O takich kosztach, kosztach konserwacji, napraw i remontów nie mówi się głośno. Przecież nic nowego nie powstaje. A to co już mamy, z czego korzystamy, powinno być utrzymane w należytym stanie, powinno działać i już.
Nie jest to zadanie łatwe i tanie, a z biegiem lat koszty te rosną. Nie inaczej jest z boiskami sportowymi. Nawierzchnia sztuczna na dwóch boiskach (Nowy Duninów i Soczewka) na pewno jest mniej wymagająca od naturalnej nawierzchni przy Włocławskiej, ale okresowo także wymaga konserwacji. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono niezbędne prace tak na Orliku, jak i na boisku przy SP w Soczewce.
Pogoda poprawiła się więc może warto sprawdzić efekt ostatnio wykonanych prac.


Pozdrawiamy najmłodszych uczniów SP w Nowym Duninowie i życzymy im dużo słońca.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1500