http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Co słychać w Nowym Duninowie?
Wiadomość dodana przez: km (2012-11-20 03:31:39)

Tegoroczna jesień, szczególnie w Nowym Duninowie przedstawia się, mimo mglistej aury, wyjątkowo interesująco.
Jeszcze w końcu października ul. Wierzbowa była placem budowy. Dziś, po wielu latach oczekiwania, zmianie właściciela drogi z Zarządu Dróg Powiatowych na gminę Nowy Duninów, szukaniu środków na przebudowę, mamy efekty. Pierwszy odcinek ul. Wierzbowej z nawierzchnią asfaltową ukończony. Wójt planując budżet na rok następny myśli już o kolejnym etapie. W ciągu 2 lat od przejęcia drogi od powiatu udało się zakończyć I etap przebudowy. To było dobre i słuszne rozwiązanie. Na taką modernizację długo musielibyśmy jeszcze czekać, o ile w ogóle, gdyby droga pozostała w zarządzie powiatu.

W ostatnim czasie prowadzone są rozmowy ze starostą płockim w sprawie modernizacji dróg powiatowych, m.in. drogi Grodziska – Kamion i Brzezinna Góra. Wójt wstępnie zaproponował 25% udział gminy Nowy Duninów. Czy uda się zrealizować te inwestycje? Ich realizacja wiąże się z dużymi kosztami i m.in. przejęciem gruntów od lasów państwowych. O dalszych ustaleniach w tej sprawie na pewno będziemy jeszcze informowali.

Kolejne zmiany, istotne dla mieszkańców Nowego Duninowa i nie tylko to wyremontowany zjazd z drogi krajowej na Plac Strażacki. Wielokrotne rozmowy z przedstawicielami GDDKiA w Warszawie przyniosły efekt. Każdy kto robi zakupy w duninowskich sklepach już wie - nie ma dziur na zjeździe z głównej drogi.

Przed nami remonty i naprawy dróg miękkich. Zawsze kosztowne i nieuniknione po większych deszczach i zimie. Przy okazji remontu drogi krajowej wójt pozyskał od GDDKiA materiał, który po odpowiednim przygotowaniu będzie wykorzystany do napraw na drogach gminnych.

O drogach na razie tyle. Kolejna duża inwestycja na terenie Nowego Duninowa, a właściwie jej I etap także zakończony. Mowa o 3 stawach w zabytkowym parku. W październiku zakończono prace. Rankiem 10 listopada wszystkie trzy stawy były już pod wodą. Ostateczny poziom wody w stawach ustalony zostanie w okresie 2 lat. Zanim nadejdzie wiosna i wokół stawów będzie zielono, przed nami zima. Oby była śnieżna. Park zimą będzie wyglądał imponująco, a nade wszystko mieszkańcy odzyskają miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na realizację II etapu tej inwestycji wójt zarezerwował w przyszłorocznym budżecie środki. Nie wystarczyłyby na wiele. Dlatego najważniejszą sprawą było znalezienie zewnętrznego źródła finansowania. W ostatnich dniach uzyskaliśmy informację z Fundacji „Aktywni Razem” o pozyskaniu na ten cel kolejnych funduszy.
Na wszystko nie wystarczy, ale na pewno park wokół stawów zacznie przypominać ten, który z wielką starannością urządzany był przez IKE Duninowskich.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1454