http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Zawody wędkarskie za nami
Wiadomość dodana przez: km (2012-09-17 13:50:16)


IV Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów

Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów odbywają się nad jeziorem Soczewka od czterech lat. Organizatorami są Wójt Gminy Nowy Duninów oraz Koło Miejskie Nr 1 PZW w Płocku.
Co roku w zawodach bierze udział liczna grupa wędkarzy z terenu naszej gminy. Szczególnie cieszy fakt, że jest wśród nich coraz więcej dzieci. Założeniem bowiem organizowanych przez Wójta corocznych zawodów jest popularyzacja tego sportu wśród najmłodszych. Mamy świetne warunki do wędkowania. Przyjeżdżają do nas wędkarze z bliższej i dalszej okolicy. Warto, żeby i nasi mieszkańcy docenili odwiedzane przez nich miejsca. Świeża rybka na patelni to jedno, ale podobno ważniejsza jest sama przyjemność wędkowania.

W tym roku 39 wędkarzy spotkało się w stanicy wędkarskiej w Soczewce 15 września, czyli w minioną sobotę. Uczestnicy odmeldowali się u sędziego głównego Pana Romana Dyttusa około godz. 7.00. W zawodach wystartowało 9 kadetów, 6 juniorów, 4 kobiety i 20 seniorów. Odprawa i godzinne przygotowanie stanowiska, a następnie trzygodzinne wędkowanie. Co prawda deszcz nie padał i na stanowiskach pod lasem było bardzo przyjemnie. Niestety, po drugiej stronie łowiska już tak przyjemnie nie było. Jesienny wiatr mocno dokuczał kadetom, juniorom i kobietom. Mimo to do końca wytrwali nawet najmłodsi i ich opiekunowie. Po wędkowaniu, w oczekiwaniu na wyniki zawodów Wójt Gminy zorganizował dla wszystkich gorący posiłek. Przydał się szczególnie młodym wędkarzom, którzy zmarzli na łowisku.Komisja sędziowska skrupulatnie ważyła i mierzyła ryby. I tak w kategorii seniorów najlepszy wynik osiągnął Jan Grzechowiak, do którego siatki trafiło ponad 4 kg ryb. II miejsce zajął Łukasz Maślany, który złowił jednocześnie najdłuższą rybę w kategorii seniorów (36,5 cm leszcz). III miejsce przypadło Piotrowi Klimkowskiemu.

W kategorii kobiet zwyciężczynią okazała się Pani Krystyna Jerzykowska. Pani Krysia złowiła na swoją wędka także najdłuższą rybę w kategorii kobiet (leszcz 37 cm). II miejsce zajęła Pani Nina Lewandowska, III miejsce Pani Urszula Smok, która minimalnie wygrała z Panią Agnieszką Dąbrowską.

Wśród juniorów najlepszym okazał się Maciej Orłowski. Na jego wędce był tez najdłuższy leszcz w tej kategorii – 24,5 cm. II miejsce zajął Hubert Klimkowski, III miejsce Mariusz Miaśkiewicz.

W kategorii kadetów wygrała zawody Daria Bentlewska. Drugi wynik zawodów osiągnął Mateusz Lewandowski, III miejsce zajął najmłodszy uczestnik Maciej Kwiatkowski. Najdłuższą rybę w tej kategorii (leszcz 33 cm) złowiła Daria Bentlewska.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Wójt Gminy Mirosław Krysiak oraz Prezes Koła Miejskiego Nr 1 w Płocku Jarosław Dyttus. Głównym sponsorem nagród był Wójt Gminy. Talony i nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów ufundował sklep wędkarski SilverFish z ul. Łukasiewicza w Płocku. Drugim sponsorem była firma Venire, która przekazała dla zwycięzców zanęty. Trafiły one do rąk wędkarzy startujących w kategoriach: kadeci, juniorzy i kobiety.
W tym miejscu w imieniu Wójta Gminy składamy podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu zawodów i czuwali nad sprawnym ich przebiegiem. Słowa podziękowania i uznania kierujemy również do rodziców i opiekunów dzieci. To dzięki wam mogli uczestniczyć w sobotnich zawodach. Miło było widzieć całe rodziny. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok nad jeziorem Soczewka podczas V Otwartych Zawodów Spławikowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.

W sobotnie przedpołudnie nad jeziorem spotkaliśmy nie tylko wędkarzy. Byli też bardziej i mniej usatysfakcjonowani grzybiarze oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Soczewce, które sprawdzały tego dnia, czy aby dorośli nie zostawiają śmieci tam gdzie nie powinni.
Wszystkich ich pozdrawiamy. Amatorów grzybobrania prosimy o poprawne zachowanie w lesie i zabieranie ze sobą wszystkiego co do niego wnoszą. Grzybów coraz więcej. Do zobaczenia wśród sosen, świerków, brzóz, czyli w naszych cudownych lasach.


adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1426