http://www.nowyduninow.info.pl/

:: VIII Piknik Rodzinny
Wiadomość dodana przez: km (2012-06-25 15:17:42)Pierwsze czerwcowe spotkanie w Nowym Duninowie odbyło się osiemnaście lat temu. Inicjatorem i dobrą duszą tego i kolejnych spotkań był ks. Krzysztof Jaroszewski wspierany m.in. przez nauczycieli i rodziców dzieci z duninowskich szkół. Zbieraliśmy się na terenie szkoły pod szyldem "Parafiada".
Wraz z odejściem ks. Krzysztofa do parafii św. Benedykta, z roku na rok Parafiada coraz mniej przypominała spotkania parafialno - rodzinne. Organizatorzy, tj. nauczyciele i Rady Rodziców szkół w Nowym Duninowie, osiem lat temu postanowili oddać prawdziwego ducha tychże spotkań, zmieniając szyld imprezy na "Piknik Rodzinny". Teraz dzieci i młodzież ze szkół w Nowym Duninowie, ich rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, dalsza i bliższa rodzina spotykają się nie na terenie szkół, ale w porcie. Sceneria przednia. Przyczepy imitującej scenę już nie ma. Dziś młode talenty występują na prawdziwych "deskach". To co pozostało z dawnej Parafiady to loteria fantowa, z której dochód wykorzystywany jest na potrzeby dzieci. Co roku do organizacji pikniku włącza się także Wójt Gminy będąc jednym z głównych sponsorów.
Po raz kolejny w dniu Pikniku na boisku przy ul. Włocławskiej odbywa się "Otwarty Turniej Mini - Piłki Nożnej". W tym roku do Turnieju przystąpiło 14 drużyn. Trzy najlepsze to: "Kozacy" (I miejsce), "Chłopcy z sąsiedztwa" (II miejsce) i "Verva Team" (III miejsce).
KLIKNIJ a zobaczysz co działo się podczas VIII Pikniku Rodzinnego.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1388