http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Witamy w gronie naszych pracowników
Wiadomość dodana przez: km (2012-06-21 12:30:52)

Z początkiem czerwca br. Wójt Gminy złożył do Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku wniosek dotyczący zorganizowania robót publicznych w ramach programu specjalnego skierowanego do osób powyżej 50 roku życia, pn. „Po pięćdziesiątce – nie tylko bezrobocie”. W połowie czerwca Starosta Płocki przyznał Gminie Nowy Duninów dofinansowanie 6 miejsc pracy na stanowisku pracownik gospodarczy na okres 6 miesięcy z refundacją wszystkich kosztów zatrudnienia.
Zanim podjęli pracę PUP w Płocku zadbał o podniesienie ich kwalifikacji. Mężczyźni zdobyli kwalifikacje w zawodzie drwal – pilarz, kobiety ukończyły szkolenie pn. „Profesjonalne sprzątanie z elementami pielęgnacji terenów zielonych”. Dziś 6 osób z terenu naszej gminy rozpoczęło pracę. Na razie zatrudnieni zostali na pół roku.
W takich razach zawsze nowych pracowników Urzędu wita Wójt Gminy. Tym razem prócz powitania i omówienia spraw organizacyjnych nowi pracownicy odebrali... rowery ufundowane przez Starostę. W swoim założeniu jest to jeden z elementów wspierających zatrudnienie. Pomysł oryginalny, godny polecenia. Rowery na pewno będą użytkowane. Na terenach wiejskich bowiem, jest to wciąż podstawowy środek lokomocji.
Dobra współpraca Wójta Gminy ze Starostą Płockim Michałem Boszko i Dyrektor PUP Iwoną Sierocką, w tej chwili owocuje wsparciem 22 osobowej grupy osób bezrobotnych z gminy Nowy Duninów. Tyle osób właśnie zatrudnia dziś Urząd Gminy w ramach: prac społecznie użytecznych, staży zorganizowanych dla osób bezrobotnych powyżej 50 r.ż. i w/w programu.
Po 50 roku życia nie jest łatwo znaleźć pracę. Doświadczenie i umiejętności, jakim dysponuje ta grupa wiekowa, powinny teoretycznie ułatwić poruszanie się po otwartym rynku pracy. Niestety trudno tym osobom konkurować z młodzieżą.
Wszystkim, którzy skorzystali z programu życzymy, by nowo zdobyte kwalifikacje i półroczne zatrudnienie przyniosły efekt w postaci dłuższego zatrudnienia, a tym samym odejścia z grupy osób bezrobotnych.
zdj. Mirosław Krsyiak wita każdą grupę nowo zatrudnionych. Tym razem miał też przyjemność przekazać nowym pracownikom "nagrodę motywacyjną" w postaci roweru. Przypomniał również o "bezpiecznej drodze do pracy".
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1385