http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Z Tumskiego Wzgórza
Wiadomość dodana przez: km (2012-02-08 16:45:35)

Olik w Nowym Duninowie...przy słonecznej pogodzie można ogarnąć wzrokiem gminę Nowy Duninów. Mimo, że promu nie mamy, a najbliższy most zlokalizowany jest w granicach miasta Płocka, wciąż pozostajemy blisko siebie. Wiele nas łączy. Nasza wspólna z Płockiem przeszłość i sprawy dnia dzisiejszego. Także rozległe wody Wisły, wiążą od wieków nasze losy.
Z Tumskiego Wzgórza nie można zobaczyć naszej gminy w całej swej okazałości, a jednak ... Przed wzrokiem Kapituły konkursu „Z Tumskiego Wzgórza” trudno coś ukryć. Od kilku lat obserwują z uwagą region Płocka. We wnikliwej obserwacji pomagają im czytelnicy „Tygodnika Płockiego”, którzy na wszelki wypadek, żeby Kapitule nic nie umknęło, przysyłają do redakcji informacje o nowych i nie nowych wydarzeniach. Te z nich, które członkowie Kapituły Konkursu uznają za najciekawsze lub/i wnoszące do rozwoju regionu, nagradzane są nominacjami, a następnie honorowane podczas Gali „Tygodnika Płockiego”.
W 2009 roku Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak odebrał z rąk Kapituły nominację dla naszych lipcowych Regat Żeglarskich w kategorii „Wydarzenie roku 2008”. Rok później także stanął wśród wyróżnionych po nominację dla I Ponadregionalnego Rajdu Gwiaździstego (Zlot Turystów w Nowym Duninowie). W tym roku nominacja w kategorii „W regionie” przypadła Orlikowi. Nie łatwo będzie rywalizować w dalszym etapie konkursu z tak dużymi ośrodkami jak np. Sierpc. Teraz jednak wszystko zależy od naszych mieszkańców i sympatyków gminy Nowy Duninów. Dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci i młodzieży, powstały niedawno „Orlik” przy szkołach w Nowym Duninowie, tak jak boisko w Soczewce i obiekt przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie, są dla nas wyjątkowo znaczące. Znacznie bowiem, poszerzyły możliwości aktywnego spędzania wolnego. Mimo, że nie jest to największa i najkosztowniejsza inwestycja ostatnich lat w naszej gminie, służy i służyć będzie nie tylko mieszkańcom Nowego Duninowa, ale w równym stopniu dzieciom i młodzieży z pobliskich miejscowości. Tu będą rozgrywane turnieje, organizowane zabawy sportowo- rekreacyjne. Tu będzie skupiało się życie naszej młodzieży. Jeśli zaś wspomnieć o prowadzonej renowacji stawów w parku zabytkowym zlokalizowanym tuż obok Orlika, w niedługim czasie powstanie w Nowym Duninowie oryginalne i funkcjonalne centrum rekreacji.
Jeszcze przez kilka tygodni w Tygodniku Płockim będą prezentowane Nominacje Kapituły. Przez cały ten czas mieszkańcy gminy Nowy Duninów i nasi przyjaciele będą mogli głosować na „Modernizację boiska i budowę Orlika przy szkole w Nowym Duninowie”, za pomocą wyciętych z Tygodnika i przesłanych na adres redakcji kuponów, lub jeszcze wygodniej: wysyłając SMS o treści WR.D5 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,66 zł brutto)
No i pozostaje już tylko głosować na naszego Orlika, a tym samym na gminę Nowy Duninów. To, czy na Wzgórzu Tumskim będzie mówić się dużo i dobrze o najpiękniejszej gminie na Mazowszu, zależy wyłącznie od nas samych.
Warto też wspomnieć o nagrodach dla wszystkich, którzy biorą udział w głosowaniu. Wysyłając SMS-y czy kupony, głosując oczywiście na gminę Nowy Duninów, zyskamy szansę na atrakcyjne nagrody fundowane przez sponsorów Konkursu. I tak np. Kasztelan Browar Sierpc sfinansuje pobyt 2 osób w egipskim kurorcie. Do wygrania także m.in. telewizor, sprzęt fotograficzny, kino domowe i sprzęt AGD.
Regulamin konkursu: www.tp.com.pl/konkursy-tp.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1334