http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Pięknie, ale mroźno
Wiadomość dodana przez: km (2012-02-02 10:19:12)

Nowy Duninów zimąWczoraj najzimniej było w województwie podlaskim. Temperatura w Białymstoku spadła do minus 22,0 stopnia. Przy gruncie, czyli na wysokości 5 centymetrów nad powierzchnią ziemi, sięgnęła aż minus 29 stopni. W naszym regionie notuje się co prawda trochę wyższe temperatury (w nocy ok. -20 stopnie, w ciągu dnia ok. -15), ale jest mroźno, nawet bardzo. To jednak nikogo dziwić nie powinno. Mamy środek zimy, na którą czekaliśmy, może nie z utęsknieniem, ale czekaliśmy. Mały plus mroźnych, lutowych dni to piękne słońce, które poprawić powinno nam nastój.
Tym, którzy nie pamiętają, bo pamiętać nie mogą, wspomnieć można o mroźnych, śnieżnych zimach (brzmi prawie jak bajka). Bywało ciężko.
Warto też opowiedzieć swoim dzieciom i wnukom ile radości niosły ze sobą zaspy śnieżne, pokryte śniegiem nawet najmniejsze górki i ślizgawki tworzone wszędzie, gdzie się dało. Dziś nie ma już "lodowni" w Nowym Duninowie, nawet jeśli spadnie trochę śniegu trudno spotkać dzieci z sankami. Nie ma ślizgawek w "niedozwolonych" miejscach. Pusto trochę.

W ciągu najbliższych dni, ci którzy wyjść z domu muszą, pamiętać powinni o czapkach, szalikach i ciepłych skarpetach. Wójt gminy monitoruje sytuację osób, które pozostają w trudnej sytuacji. Wsparcie poprzez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymały rodziny, którym pilnie trzeba było zakupić opał.

Apelujemy do wszystkich Państwa o czujność w stosunku do sąsiadów, o których wiemy, że sami mogą sobie nie poradzić z przetrwaniem zimy. Jeśli zdarzy się, że zauważycie Państwo kogoś śpiącego na ławce, leżącego na ziemi, przebywającego w pustym, nie ogrzewanym budynku, informujcie o tym fakcie odpowiednie służby. Wasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1330