http://www.nowyduninow.info.pl/

:: "Zostawcie nam czysty kawałek świata (...)"
Wiadomość dodana przez: km (2011-10-06 22:37:22)

Zostawcie namŻe nasze dzieci i młodzież także w tym roku wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”, o tym już wiemy. Warto jednak wspomnieć, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Duninowie i Szkoły Filialnej w Lipiankach zostali laureatami konkursu „Czyste Mazowsze” zorganizowanym przez regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku i Starostę Płockiego.

Dziś Piotr Zgorzelski na ręce Wójta Gminy przekazał stosowne dyplomy i nagrodę dla uczniów, zdobytą za jedną z najlepiej przeprowadzonych kampanii Sprzątanie Świata 2011.

Składając podziękowania za udział w akcji, Starosta Płocki podziękował także samorządowi gminy Nowy Duninów m.in. za prowadzone działania edukacyjne w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami.

Akcje mają to do siebie, że trwają krócej lub trochę dłużej, ale w końcu się kończą. Droga do sukcesu, w tym wypadku do czystej, lśniącej błękitem jezior, rzek i strumyków, przeplatanej zielenią łąk i lasów gminy Nowy Duninów prowadzi przez nasze sumienie i codzienne działania.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nasza młodzież wykazuje często wyższą świadomość co do zagrożeń wywoływanych zanieczyszczeniem środowiska niż niektórzy dorośli. Miejmy nadzieję, że ta świadomość przetrwa w nich i świat wokół nas pozostanie kolorowy.
Zostawcie nam
"Świat jest wspaniałym darem od prawieków,
I nie zastąpi go komputer żaden.
Więc nie zapomnij, dorosły człowieku,
Pozwolić nam iść jego darów śladem."

Marek Grechuta


adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1302