http://www.nowyduninow.info.pl/

:: III Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów
Wiadomość dodana przez: km (2011-09-13 23:50:21)

Zanim sport ten stanie się czymś, bez czego życie traci smak są początki przygody z wędką. Każdy z tych "początków" był inny. Jednych nad wodę przywiodła pasja ojca, innych dziadka, jeszcze inni zupełnie samodzielnie stawiali pierwsze kroki. I chociaż każdy wędkarz to prawdziwa indywidualność, wszystkich ich, niezależnie od płci, wieku, wykształcenia, łączy jedno zamiłowanie - wędkarstwo. Tworzą wielką rodzinę. Szanują siebie nawzajem i to, co natura dała nam wszystkim w darze. Wędkarstwo najczęściej towarzyszy im przez całe życie i do końca pozostaje pasją.
Ci oto ludzie, z zamiłowania i wyboru wędkarze, 10 września spotkali się na III Otwartych Zawodach Spławikowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów w Soczewce. Startowali w 4 kategoriach wiekowych: kadeci, juniorzy, kobiety i seniorzy. Wciąż najmniej liczną kategorię stanowią kobiety. Miejmy nadzieję, że kiedyś wędkarstwo stanie się wśród nich bardziej popularne. Na razie mamy, ciocie i siostry występują głównie w roli opiekunów kadetów. Kolejny już raz w Zawodach o Puchar Wójta startował Maciej Kwiatkowski. Maciek (5 lat) wciąż pozostaje najmłodszym wędkarzem startującym w tych Zawodach. Jako jedyna dziewczynka w kadetach startowała Patrycja Bentlewska, z którą miejmy nadzieję spotkamy się za rok. Towarzyszył jej tata, ale tuż obok kibicowała gorąco mama.
Nagrody, puchary i wspólny posiłek ufundował Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak. Obsadę sędziowską stanowili członkowie Koła Miejskiego Nr 1 PZW w Płocku, które jest współorganizatorem Zawodów. Tradycyjnie przyłączyli się też sponsorzy przekazując część nagród.
Po raz pierwszy patronat medialny nad zawodami sprawował Tygodnik Płocki. Mamy nadzieję, że tak media jak i sponsorzy towarzyszyć nam będą podczas IV Otwartych Zawodów Spławikowych o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.
Wyniki przedstawiamy poniżej. Warto też zobaczyć fotoreportaż z Zawodów.
Do zobaczenia za rok.

Hubert KwiatkowskiKategoria KADETÓW
I miejsce - Hubert Kwiatkowski - 825 pkt
II miejsce - Kamil Frontczak - 750 pkt
III miejsce - Hubert Klimkowski - 745 pkt
Najdłuższa ryba 19,7 cm - Hubert Klimkowski
Kamil KurpińskiKategoria JUNIORÓW
I miejsce - Kamil Kurpiński - 2190 pkt
II miejsce - Dominik Bieńskowski - 1580 pkt
III miejsce - Dawid Bąkiewicz - 1135 pkt
Najdłuższa ryba 32 cm - Kamil Kurpiński
Krystyna JeżykowskaKategoria KOBIET
I miejsce - Krystyna Jeżykowska - 2170 pkt
II miejsce - Nina Lewandowska - 555 pkt
III miejsce - Agnieszka Dąbrowska - 505 pkt
Najdłuższa ryba 31 cm - Agnieszka Dąbrowska
Mariusz LewandowskiKategoria SENIORÓW
I miejsce - Mariusz Lewandowski - 3145 pkt
II miejsce - Józef Osiński - 3060 pkt
III miejsce - Waldemar Lewandowski - 2725 pkt
Najdłuższa ryba 36 cm - Jan Grzechowiak


adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1285