http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Wakacje minęły! Już wrzesień!
Wiadomość dodana przez: km (2011-09-02 10:35:45)

Miejmy nadzieję, że letnia pogoda pozostanie z nami jeszcze czas jakiś. Przecież tak mało było lata tego lata :D

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli jej próg. Większość tegorocznych siedmiolatków ze szkołą miała do czynienia już wcześniej uczęszczając do oddziałów "0". Wczorajszy dzień był jednak wyjątkowy i zapamiętają go na długo. Pani Dyrektor witała ich osobiście przed drzwiami szkoły z wielkim ołówkiem w ręku pasując każdego z osobna na pierwszaka. Wójt Gminy wręczał dyplomy, a ks. proboszcz próbował osłodzić ogromne doznania młodych ludzi czekoladkami. Takiego komitetu powitalnego tylko pozazdrościć.
Wychowawcą 23 uczniów klasy I jest pani Krysia Baranowska. Młodsze towarzystwo trafiło do Pani Anieli, a jeszcze młodsze do Pani Doroty. Znaczy, że oddziały "0" pozostały w liczbie dwóch. Tu dopiero będzie wesoło. Postaramy się odwiedzić ich jeszcze we wrześniu i sprawdzić czy na pewno są zadowoleni ze swoich wychowawców. :)
Pozostali uczniowie witani byli przez Dyrektorów nie mniej ciepło. O zmianach na stanowisku dyrektora w Gimnazjum informowaliśmy. Wczoraj Pan Paweł Adamkowski przejął od dotychczasowego Dyrektora jego obowiązki. I na oko admina był tak samo przejęty jak jego uczniowie. Życzymy mu powodzenia i sukcesów.

Dziś już mniej świątecznie, chociaż jeszcze wszyscy żyją wspomnieniami z wakacji. Kolejne tygodnie, dzień po dniu, uczniowie wspólnie z nauczycielami będą pokonywać mniejsze i większe trudności, ale i bawić się, mniemy nadzieję dobrze i to nie tylko podczas wypadów wycieczkowych. Z waszej perspektywy drodzy uczniowie, szkoła często nie kojarzy się z dobrą zabawą. Po latach, czasem po wielu latach, znakomita wasza większość zmieni zdanie. Zapewniam.
W ślad za wczorajszymi słowami Wójta Gminy, życzymy Wam wszystkim sukcesów, a jeśli już zdarzy się porażka niech będzie przynajmniej dobrą lekcją. Nauczycielom wypada życzyć dużo cierpliwości i nie mniej sukcesów niż ich wychowankom. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym 2011/2012.

adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1273