http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Dożynki Płockie 2011
Wiadomość dodana przez: Grzegorz (2011-08-25 12:13:22)

Dożynki Płockie odbędą się w tym roku 4 września w Płocku. Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Stanisława Kostki mszą św. dziękczynną za zebrane plony, celebrowaną przez J.E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Tegoroczny wieniec dożynkowy przygotowany zostanie przez sołectwo Popłacin. Organizatorem Dożynek jest Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Urząd Miasta Płocka, honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik i Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski. Dożynkom towarzyszyć będzie wiele atrakcyjnych imprez, jak chociażby parada sprzętu strażackiego, w której udział wezmą również strażacy z Nowego Duninowa. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Paweł Stasiak z zespołem PAPA D.

Podczas Dożynek nastąpi również rozstrzygnięcie dwóch konkursów, do udziału w których serdecznie zapraszamy:

  • Konkurs kulinarny na tradycyjną regionalną potrawę – propozycje potraw, z podaniem nazwy oraz składu potrawy, prosimy składać do sołtysów, do piątku (26 sierpnia 2011 roku) do godziny 10:00. Na najbliższej sesji Rady Gminy, która odbędzie się tego samego dnia o godzinie 11:00, wybrana zostanie jedna potrawa reprezentująca gminę Nowy Duninów we wspomnianym konkursie.

  • Konkurs na stworzenie fotoprezentacji ukazującej szczególne miejsca Ziemi Płockiej – prace laureatów zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej na Starym Rynku oraz w publikacjach prasowych, ponadto laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy program dożynek oraz regulaminy konkursów znajdują się na stronie www.plock.eu.

Nr tel. do Urzędu Gminy: (024) 261-02-36 lub 261-02-72.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1269