http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie zakończone
Wiadomość dodana przez: km (2011-07-17 16:22:40)

Sobota 16 lipiec - wymarzona pogoda na żagle i spotkania w plenerze. Lipiec nie rozpieszcza nas słońcem od wczoraj jednak mamy wyśmienitą, letnią aurę. Dlatego zapewne port w Nowym Duninowie podczas wczorajszych Regat Żeglarskich przeżywał prawdziwe oblężenie. W trzech wyścigach wystartowało 111 zawodników na 38 jachtach. Licznie przybyli również samorządowcy z Mazowsza i nie tylko. Najliczniejszą grupę, która można było liczyć w tysiącach stanowili kibice i uczestnicy pikniku towarzyszącemu Regatom. Don Vasyl zgromadził przed sceną w Nowym Duninowie prawdziwe tłumy. Muzyka cygańska towarzyszy żeglarzom w Nowym Duninowie od wielu, wielu lat. I chociaż brać żeglarska preferuje raczej szanty, podczas koncertu Cygańskich Gwiazd żeglarzy na "parkiecie" także nie brakowało.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył swój puchar dla bezwzględnie najszybszego jachtu załodze Płotki ze sternikiem Markiem Wronowskim.


Puchar Starosty Płockiego dla zwycięzcy najliczniejszej klasy odebrał z rąk Piotra Zgorzelskiego Andrzej Rygielski (załoga jachtu AndrzEla).

Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława Krysiaka odebrał po raz kolejny Klub K.Ż. Petrochemia.

Adam Struzik upewnił się, że żeglarze chcą kontynuacji Regat Żeglarskich o trzy puchary w Nowym Duninowie, a następnie zapewnił, że ich wola zostanie spełniona. Tak więc do zobaczenia za rok na kolejnych: X Regatach Żeglarskich o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, XII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Płockiego i XVII Regatach Żeglarskich o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów.

Więcej o Regatach oraz szczegółowe wyniki już jutro. Podobnie pierwsza galeria zdjęć.

W imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów gorąco dziękujemy współorganizatorom Regat Żeglarskich, sponsorom, mediom, które objęły swoim patronatem wczorajszą imprezę, żeglarzom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie są najlepszą imprezą żeglarsko - samorządową na Mazowszu.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1253