http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Kibicujcie i sami uprawiajcie sport
Wiadomość dodana przez: admin (2011-04-30 10:32:49)

LKS
Z końcem lutego br. rozstrzygnięto konkurs na realizację zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Nowy Duninów. Jego realizacja za kwotę 65 tys. zł przypadła w udziale stowarzyszeniu LKS "Wisła" w Nowym Duninowie.
Główny obiekt sportowy na terenie gminy Nowy Duninów zlokalizowany przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie Wójt przekazał w użyczenie, zgodnie z zapisami regulaminu konkursu, Stowarzyszeniu LKS "Wisła". Zmodernizowany przy ogromnym wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego, mimo upływu czasu jest zadbany i nie traci na swej użyteczności. Wiosną Wójt zlecił wykonanie wertykulacji nawierzchni boiska, teraz wespół ze Stowarzyszeniem wykonywane są dalsze prace pielęgnacyjne (piaskowanie, nawożenie, koszenie, etc.)
Wieloletnie doświadczenie członków stowarzyszenia w realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej oraz współpraca z samorządem gminy przynoszą dobre efekty. Głównym kierunkiem działań stowarzyszenia jest pobudzenie aktywności ruchowej naszych mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży. Stąd organizacja drużyny trampkarzy, drużyny cheerleaderek, organizacja i współudział w imprezach sportowych organizowanych przez Wójta Gminy i szkoły.
Wspieranie inicjatyw mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas kontynuuje zarówno Wójt Gminy jak i Stowarzyszenie. Do końca marca br. Wójt nieodpłatnie udostępniał wszystkim zainteresowanym z terenu gminy salę gimnastyczną. W Soczewce nieodpłatnie można korzystać z boiska ze sztuczną nawierzchnią. Boisko przy ul. Włocławskiej w Nowym Duninowie nie jest co prawda ogólnie dostępne, ale organizowane są tu zarówno rozgrywki ligowe piłki nożnej jak i inne większe zawody sportowe. Członkowie Stowarzyszenia zorganizowali tu dobre miejsce do gry w siatkówkę, z którego chętnie korzystają mieszkańcy (wejście na obiekt trzeba uzgodnić z członkami Stowarzyszenia).

Dziś o godz. 11.00 odbędzie się tu mecz ligowy piłki nożnej drużyny trampkarzy z Kasztelanem Sierpc. 3 maja (wtorek) drużyna juniorów i seniorów spotkają się z Bzurą Chodaków (godz. 14.00 i 16.00).
Drodzy dorośli, warto w nadchodzących, wolnych od pracy dniach wstać z foteli i zrobić coś dla polepszenia własnego samopoczucia. Nasze ciało w bezruchu zamiera. Jeśli teraz trochę popracujecie nad kondycją, osiągnięty przez was wiek seniora nie będzie równał się z określeniem "starzec". W tym miejscu także apel do rodziców trampkarzy i juniorów: przychodźcie kibicować swoim dorastającym dzieciom. Warto cieszyć się z nimi ze strzelonych goli, warto ich wspierać. Z dumą oglądajcie ich występy na boisku, tak jak z dumą patrzą na nich trenerzy i cały Klub.


adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1212