http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Sprawdziany i co dalej
Wiadomość dodana przez: admin (2011-04-11 15:11:24)

rok szkolny 2007/085 kwietnia 40 szóstoklasistów w dwóch szkołach podstawowych (w Nowym Duninowie i Soczewce) przystąpiło do swojego pierwszego poważnego sprawdzianu.
Jutro (12kwietnia) 47 gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Nowym Duninowie o godz. 9.00 rozpocznie egzamin gimnazjalny.

Ci pierwsi, tj. szóstoklasiści wielkiego wyboru nie mają co do dalszego kształcenia. Po SP, wiadomo - gimnazjum. Wybór ogranicza się do tego, które to będzie gimnazjum. Czy w Nowym Duninowie, czy też nie. Gimnazjaliści natomiast już teraz muszą decydować o swojej przyszłości. Co prawda szkołę zawsze można zmienić, ale wiąże się to z dodatkowymi trudnościami no i często ze stratą czasu. Dodatkowo, od tego jak dobrze wypadną na egzaminie zależy czy dostaną się do dobrych szkół średnich.
Cóż, pozostaje życzyć im powodzenia na jutrzejszym sprawdzianie. I niech szczęście was nie opuszcza.

Pierwszy sprawdzian na zakończenie szóstej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w roku 2002 (rok szkolny 2001/2002). Egzaminy kończące szkoły kładą nacisk na stosowanie zdobytych umiejętności i rozumienie poleceń. Czy odzwierciedlają prawdziwe umiejętności i możliwości młodzieży?
zdj. Rok szkolny 2007/2008 - wtedy dzieci dziś młodzież. Jutro zasiądą w ławkach by pisać egzamin gimnazjalny.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1199