http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Zima wróciła wraz ze swoimi problemami
Wiadomość dodana przez: admin (2011-02-20 13:34:08)

Zalew Włocławski w okolicy miejscowości SkokiTrwają ferie zimowe i na pewno najmłodsi nie mają powodów do narzekań. Sanki i ciepłe ubranie znów się przydadzą. Niestety wraz z mrozem i opadami śniegu wraca zagrożenie powodziowe.

Niskie temperatury powietrza i silny wiatr sprzyjają tworzeniu się dużych ilości śryżu. Tak właśnie działo się w ostatnich dniach. Spływający śryż utworzył zator w okolicach miejscowości Skoki. Stąd podwyższone stany wody w okolicach Nowego Duninowa. Najwyższe wskazania na wodowskazie w Nowym Duninowie odnotowano w dniu wczorajszym (208 cm).

Wczoraj lodołamacze stacjonujące we Włocławku wypłynęły na Zalew i dotarły do czoła zatoru. Woda w okolicach Nowego Duninowa obniżyła się.

Dziś, (20 luty) stan wody (wg wskazań na wodowskazie w Nowym Duninowie), obniżył się do 184 cm.
Lodołamacze kontynuują pracę na Zalewie Włocławskim rozbijając zator.

Prognozy przewidują dalszy spadek temperatury powietrza. Akcja podjęta wczoraj i dziś przez lodołamacze może zostać przerwana

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi stały monitoring sytuacji na Wiśle. Wczoraj Wójt Gminy uruchomił też w formie patroli OSP Nowy Duninów. Utrzymywany jest kontakt ze służbami powiatowymi.

Aktualne informacje o sytuacji na Wiśle będą zamieszczane w kolejnych dniach
zdj. 20 luty 2011 r. Zalew Włocławski w okolicach miejscowości Skoki Duże
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1164