http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Szansa dla przedszkolaków
Wiadomość dodana przez: admin (2011-02-04 09:01:39)

Przychodzi taki dzień, gdy nasze dziecko dorasta do roli przedszkolaka. Dobrze jeśli w pobliżu jest przedszkole, jeszcze lepiej jeśli jest w nim miejsce dla naszego malucha. Ważne jest to szczególnie wtedy, gdy skończył nam się urlop wychowawczy i trzeba wracać do pracy.

Pobyt dziecka w przedszkolu jest dość dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Jeszcze większym jeśli chcemy żeby nasz maluch uczęszczał na zajęcia np. z rytmiki, uczył się języka obcego, etc.

Prowadzenie publicznych przedszkoli jest zadaniem własnym gminy i w tym zakresie samorząd nie jest wspierany przez budżet państwa. Jeśli gmina nie prowadzi własnego przedszkola, dofinansowuje pobyt dziecka w innym przedszkolu publicznym lub niepublicznym. Z terenu gminy Nowy Duninów kilkoro dzieci uczęszcza do przedszkoli w Płocku. Od pewnego czasu jednak pojawiają się postulaty założenia przedszkola na terenie gminy Nowy Duninów. Ilu rodziców faktycznie jest zainteresowanych posłaniem dziecka do przedszkola? Już niebawem uzyskamy na to pytanie odpowiedź.

2 lutego Wójt Gminy spotkał się z jednym z naszych mieszkańców zainteresowanych założeniem na terenie Nowego Duninowa przedszkola niepublicznego.

W najbliższym czasie do rodziców trzy, cztero i pięciolatków z terenu gminy zostaną przekazane informacje dotyczące m.in. ewentualnych kosztów pobytu dziecka w takim przedszkolu oraz ankieta. Zainteresowani rodzice otrzymają także do podpisania deklarację. Działania te pozwolą na oszacowanie ilości potencjalnych przedszkolaków. Żeby powstało bowiem przedszkole trzeba zebrać 15 osobową grupę dzieci. Ich pobyt w przedszkolu będzie w części dofinansowany przez samorząd gminy Nowy Duninów.
o postępach w tej sprawie będziemy Państwa informowali.
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1154