http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Mamy zimę
Wiadomość dodana przez: admin (2010-11-30 09:26:46)

Biała, piękna i zimna - tradycyjna polska zima nadeszła. Przez jednych wyczekiwana, innym kojarzy się wyłącznie z problemami. Chcemy czy nie - jest. Ciepłe ubranie, czapki, szaliki i rękawice - te zestawy już są w użyciu i przez najbliższe miesiące na pewno będą pod ręką. Zimę musimy jakoś przeżyć i można to zrobić na kilka sposobów. Na początek można ustalić czy chcemy przetrwać trudne dni z marsową miną w czterech ścianach, czy też uśmiechnąć się do świata i korzystać z tego czym "zimowa pani" nas obdarowała. Kto pokarze dzieciom i wnukom jak ulepić bałwana, jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach z górki (pamiętacie slalomy na tornistrach?). Kto ich nauczy jak zbudować skocznię, a przede wszystkim jak cieszyć się zimą?

Później długie zimowe wieczory w zaciszu domowego ogniska. To wyjątkowy przecież czas. Niekoniecznie spędzony przed telewizorem czy komputerem. Może warto zajrzeć na strych i odszukać gry planszowe i inne przydatnie niegdyś akcesoria typu karty, farby, etc. Życzymy miłych, wesołych, zimowych dni.

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pamiętajmy o samotnych, starszych sąsiadach. Jeśli coś wzbudzi nasz niepokój możemy poinformować o tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Duninowie (24/261 14 14)
Warto też pamiętać o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych. Szczelna instalacja i nasza rozwaga pozwolą uniknąć zatrucia tlenkiem węgla.

Komunikat Wójta Gminy Nowy Duninów oraz wojewody mazowieckiegoPrzydatne informacje
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1115