http://www.nowyduninow.info.pl/

:: Rozbudowa kanalizacji w Nowym Duninowie
Wiadomość dodana przez: admin (2010-10-16 15:37:01)

Zaczęło się od analizy potrzeb i możliwości. Później zarys koncepcji, projektowanie, konsultacje i szukanie środków na sfinansowanie inwestycji. Droga dość długa i mało efektowna bo w terenie nic nie widać. Ale to właśnie te etapy najczęściej decydują o pomyślnym zakończeniu przedsięwzięcia.

Mowa tym razem o budowie kolejnego odcinka kanalizacji w Nowym Duninowie - ul. Płocka. Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, moce przerobowe lokalnej oczyszczalni ścieków nie wystarczą na podłączenie wszystkich pozostałych gospodarstw domowych z terenu Nowego Duninowa. Niezbędna będzie rozbudowa. Wg planów, które przedstawia Wójt Gminy, w 2011 roku przygotowany ma być projekt rozbudowy oczyszczalni. Jednocześnie będą prowadzone prace projektowe dot. budowy sieci sanitarnej od strony północno - zachodniej w Nowym Duninowie.

Wracając do kanalizacji przy ul. Płockiej. Wiosną br. na drodze przetargu wyłoniono wykonawcę. Wygrała go (z ceną brutto 529.081,74 zł) firma „MB-SYSTEM” Maciej Bieniecki, ul. Płocka 38, Szpetal Górny, 87-811 Fabianki. Kanalizacja na tym odcinku wykonana została w systemie ciśnieniowym. Prace budowlane zakończone zostały we wrześniu. Wczoraj natomiast (15.10.2010 r.)nastąpił oficjalny odbiór.

Warto przypomnieć, że inwestycja została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1103