http://www.nowyduninow.info.pl/

:: 9 maj 2010. Poland Bike Marathon. Ponad 60 km dookoła gminy Nowy Duninów.
Wiadomość dodana przez: admin (2010-05-12 01:21:43)

Poland Bike Marathon 2010

Ich pasja może stać się twoją własną - zdjęcia 9 maj 2010 - trasą Poland Bike i nie tylko
Polan BikeRower (pierwotne nazwy: welocyped, bicykl - i podobnie nazywany jest w większości nowożytnych języków europejskich; obecna polska nazwa pochodzi od brytyjskiej firmy Rover, która dawniej produkowała rowery) - pojazd napędzany siłą mięśni osoby nim kierującej przy pomocy przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch (najczęściej) nogami - tyle teorii podanej za Wikipedia. Na co dzień dla wielu osób niezastąpiony środek lokomocji. Warto jednak pamiętać także o tym, że jazda na rowerze jest jedną z najlepszych form aktywnego wypoczynku.

Pieszo trudno dotrzeć w miejsca najbardziej odległe, o wyjątkowych walorach przyrodniczych. A takich nie brakuje w gminie Nowy Duninów. Gęsta sieć dróg leśnych z wytyczonymi szlakami znakomicie nadaje się do uprawiania turystyki rowerowej, a także jak się okazało w minioną niedzielę, do uprawiania kolarstwa górskiego.

Polan Bike60km trasa II etapu Polan Bike Marathon 2010 przebiegała w znakomitej swej części po terenie gminy Nowy Duninów. Nie zabrakło górek i piaszczystych, trudnych do pokonania , nawet dla wytrawnych rowerzystów, odcinków. Dopełnieniem było malownicze otoczenie GWPK. Jako, że Wójt Gminy, na prośbę organizatorów włączył się w organizację wyścigu, dla zwycięzców lotnej premii w Grodziskach ufundowane zostały, a wręczane podczas zakończenia etapu w Płocku, specjalne puchary. W zabezpieczeniu trasy niemały udział mieli druhowie z OSP Nowy Duninów, Lipianki i Dzierzązna, którzy od godz. 11.00 wytrwale czuwali nad bezpieczeństwem kolarzy, a na koniec najlepszym gratulowali zwycięstwa.

Polan BikeŻeby wystartować w takim wyścigu jak ten niedzielny, trzeba treningu. Nikt z nas nie musi jednak dorównywać najlepszym kolarzom w kraju. Warto jednak korzystać z przywileju jakim jest sąsiedztwo pięknego lasu i wybrać się jeszcze przed grzybobraniem na wycieczkę rowerową w okolice np. Skrwy Lewej i jeziora Soczewka. Na początek, dla mniej obeznanych z terenem proponujemy oznakowane szlaki. Także piesze. Chyba, że zabierzemy ze sobą jako przewodnika kogoś, kto nie zabłądzi i nie zakończymy wycieczki w miejscu zupełnie nieplanowanym.
Nie zwlekając, już w następny weekend, albo lepiej, w najbliższe cieplejsze popołudnie, wsiądźmy na rower i zróbmy krótką wycieczkę. Może dzieci dadzą się namówić na wspólne rowerowe popołudnie, a może kilkoro przyjaciół przyłączy się do nas? W grupie przyjemniej spędza się czas, a i zgubić się wtedy niełatwo.

Do zobaczenia na ścieżkach, dróżkach i traktach GWPK.

Zapowiedź II etapu

Więcej o Poland Bike Marathon

9 powodów, dla których warto jeździć na rowerze
adres tej wiadomości: http://nowyduninow.info.pl/news.php?id=1031