szukaj:
 Imieniny: Fryderyka i Wacława piątek, 5 marca 2021  
TU JESTEŚMY
mapa
GMINA
NOWY DUNINÓW
Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza
zabytki
nasza gmina dziś
info dla inwestora
FILMY
Gminny Kurier Telewizyjny
HISTORYCZNIE
ziemia duninowska
w starej fotografii
repliche rolex fake rolex rolex replica rolex kopia
SERWIS TURYSTYCZNY
baza noclegowa

gdzie warto być
WYCIECZKI KM
WYDARZENIA
IMPREZY
REGATY 2013
REGATY 2012
REGATY 2011
REGATY 2010
REGATY 2009
REGATY 2008
wrześniowe REGATY
REGATY 2007
Regaty Żeglarskie
FOTOREPORTAżE
kalendarz imprez
replicas rolex
KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOK

stypendia

SP w Nowym Duninowie
SP w Soczewce
Publiczne Gimnazjum w Nowym Duninowie

Gminna Biblioteka Publiczna

Centrum Edukacji Społecznej
POMOC SPOŁECZNA

GOPS w Nowym Duninowie
INWESTYCJE
OFERTY
Unia i My
WFOŚiGW w gminie Nowy Duninów
inwestycje
INFO
DLA ROLNIKÓW
Francuzi w Dzierząznie
WAŻNE
SZKOLENIA
KRUS dla Rolnika
Wójt Gminy
Mirosław Krysiak
Biografia
Rada Gminy
skład osobowy
sesje
Z Życia Naszej Gminy
Nowy Duninów
-
Roncello
dziennik pobytu 2010
dziennik pobytu 2009
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu 2006
prosto z Roncello
ogłoszenia
Kupię (0)
Różne (0)
Sprzedam (0)
Usługi (0)
Zamienię (0)
KONTAKT
Urząd Gminy
w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
09 -505 Nowy Duninów
tel./fax:
(024) 261 02 36
(024) 261 02 72
e-mail:

Urząd Gminy


admin
subskrypcja
Nasz elektroniczny biuletyn prosto na Twoją skrzynkę!

pogoda
Strażacy z Nowego Duninowa - 2008-03-03 17:09:15
walne sprawozdawczeW miniona sobotę zakończyli cykl Walnych Zebrań Sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Nowy Duninów. W spotkaniu wzięli też udział zaproszeni przez Zarząd OSP w Nowym Duninowie goście: Wójt Gminy Nowy Duninów i jednocześnie Wiceprezes Zarządu Gminnego OSP RP w osobie Mirosława Krysiaka, przedstawiciele Rady Gminy, Proboszcz Parafii Nowy Duninów ks. Adam Łach, Kierownik Posterunku Policji aspirant Remigiusz Brzeziński, Pani Teresa Michalska sołtys sołectwa Nowy Duninów, Radny Powiatu Płockiego, Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Ireneusz Smolczewski oraz Krzysztof Keplin Komendant gminny OSP.
W ciągu kolejnych 14 dni zostanie ustalony termin Walnego Zebrania Zarządu Oddziału Gminnego OSP, na którym delegaci trzech naszych Ochotniczych Straży podsumują rok 2007 oraz ustalą plan działań na rok 2008.

walne sprawozdawczeOSP w Nowym Duninowie jest najliczniejszą Ochotniczą Strażą w naszej gminie. Jedyną z naszej Gminy, która pracuje w Krajowym Systemie Ratowniczym. Do niedawna liczyła 41 członków, w tym 5 wspierających. Ostatnio dołączył do niej Stanisław Szamborski, niegdyś strażak w Smólniku. W swoich szeregach Druhowie z Duninowa mają dużą grupę młodych ludzi. To oni reprezentują OSP Nowy Duninów na zawodach sportowych i turniejach. Obie sekcje: piłki siatkowej i piłki nożnej mają się całkiem dobrze. Kolekcja pucharów w strażnicy rozrasta się.


walne sprawozdawczeNie wszyscy druhowie z OSP w Nowym Duninowie jeżdżą dziś do zdarzeń. W tej chwili 18 druhów czynnie uczestniczy w akcjach. Są to dobrze wyszkoleni strażacy, którzy niejednokrotnie udowodnili znajomość sztuki gaszenia pożarów czy niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Posiadają 2 samochody (średni wóz bojowy i lekki wóz bojowy z bogatym wyposażeniem). Fakt przekazania przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i władz naszej gminy środków na zakup pontonu – łodzi (łódź z silnikiem i lawetą) postawiło przed strażakami z nowego Duninowa nowe zadanie: wyszkolenie ochotników w zakresie ratownictwa wodnego. Wspierał ich będzie druh Świetlik, który w tej chwili jako jedyny posiada uprawnienia stermotorzysty.
walne sprawozdawczeStrażacy tacy jak druh Świetlik, którzy ukończyli 60 r.ż. i lata wyjazdów do pożarów mają już za sobą, wspierają swoich młodszych druhów i wciąż są niezastąpieni. Należą do pokolenia, dla których życie OSP tożsame jest z Ich życiem. Jeśli będą potrafili przekazać, najcenniejsze dla siebie wartości młodym Strażakom, możemy być spokojni o los Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Nowy Duninów.
walne sprawozdawczeTym bardziej, że władze Gminy, tak Wójt jak i Rada przychylnym okiem spoglądają w stronę strażaków z Nowego Duninowa, Lipianek i Dzierzązny. To co dobrego dzieje się w OSP, dzieje się także za ich przyczyną. I jeśli nawet nie starcza na wszystko z budżetu Gminy, wiedzą kogo zaprosić do współpracy. I tak swoją pomocą służy zawsze Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Zarząd Główny OSP RP z druhem Waldemarem Pawlakiem na czele, Przedstawiciele Zarządu Powiatowego OSP RP, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PZU, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i wielu innych instytucji, które jeśli tylko mogą wspierają władze samorządowe w działaniach na rzecz poprawy warunków pracy naszych Strażaków.
Druhom z Dzierzązny szybkiego ukończenia budowy garażu, druhom z Lipianek bezawaryjnego użytkowania nowego samochodu i niegasnącego zapału, druhom z Duninowa realizacji planów dotyczących zorganizowania drużyny młodzieżowej. Wszystkim zaś Strażakom z Gminy Nowy Duninów życzymy jak najmniej pożarów i jak najwięcej przyjaciół.
dodał: km komentarz [0] |
Biuletyn Informacji Publicznej
ISO 9001


NA GORĄCO
NGO
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

nasi partnerzy

Województwo Mazowieckie

Powiat Płocki

Ludowy Klub Sportowy <b>Wisła</b> w Nowym Duninowie

Nasze Lipianki

parafia pw. św. Mikołaja w Nowym Duninowie

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Soczewce

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza GostynińskiegoFundacja Aktywni Razem

Gostynińsko – Włocławki Park Krajobrazowy

Powiatowy Urząd Pracy w PłockuWojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku
kalendarz
Marzec
N Pn Wt Śr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
on-line
Gości On-line: 1

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych w serwisie tylko za zgodą autorów