szukaj:
 Imieniny: Romana i Romualda niedziela, 9 sierpnia 2020  
TU JESTEŚMY
mapa
GMINA
NOWY DUNINÓW
Wójt Gminy Nowy Duninów zaprasza
zabytki
nasza gmina dziś
info dla inwestora
FILMY
Gminny Kurier Telewizyjny
HISTORYCZNIE
ziemia duninowska
w starej fotografii
repliche rolex fake rolex rolex replica rolex kopia
SERWIS TURYSTYCZNY
baza noclegowa

gdzie warto być
WYCIECZKI KM
WYDARZENIA
IMPREZY
REGATY 2013
REGATY 2012
REGATY 2011
REGATY 2010
REGATY 2009
REGATY 2008
wrześniowe REGATY
REGATY 2007
Regaty Żeglarskie
FOTOREPORTAżE
kalendarz imprez
replicas rolex
KULTURA
OŚWIATA
SPORT
GOK

stypendia

SP w Nowym Duninowie
SP w Soczewce
Publiczne Gimnazjum w Nowym Duninowie

Gminna Biblioteka Publiczna

Centrum Edukacji Społecznej
POMOC SPOŁECZNA

GOPS w Nowym Duninowie
INWESTYCJE
OFERTY
Unia i My
WFOŚiGW w gminie Nowy Duninów
inwestycje
INFO
DLA ROLNIKÓW
Francuzi w Dzierząznie
WAŻNE
SZKOLENIA
KRUS dla Rolnika
Wójt Gminy
Mirosław Krysiak
Biografia
Rada Gminy
skład osobowy
sesje
Z Życia Naszej Gminy
Nowy Duninów
-
Roncello
dziennik pobytu 2010
dziennik pobytu 2009
dziennik pobytu 2007
dziennik pobytu 2006
prosto z Roncello
ogłoszenia
Kupię (0)
Różne (0)
Sprzedam (0)
Usługi (0)
Zamienię (0)
KONTAKT
Urząd Gminy
w Nowym Duninowie
ul. Osiedlowa 1
09 -505 Nowy Duninów
tel./fax:
(024) 261 02 36
(024) 261 02 72
e-mail:

Urząd Gminy


admin
subskrypcja
Nasz elektroniczny biuletyn prosto na Twoją skrzynkę!

pogoda
Mamy białą, słoneczną zimę - 2012-02-16 14:26:42
Zima to piękny okres. Im człowiek młodszy, tym więcej przynosi radości. Z wiekiem niestety bywa irytująca, ale to przecież jedna z naszych odwiecznych, polskich, czterech pór roku. Od 22 grudnia do 21 marca zapisana jest w kalendarzu astronomicznym, w naszej świadomości, chociaż może niekoniecznie w takim przedziale czasowym, też powinna. To, że jesień była sucha i ciepła, że pierwszy miesiąc astronomicznej zimy w niczym jej nie przypominał, to wszystko nie powinno ograniczać naszej czujności. Do zimy każdy z nas powinien się odpowiednio przygotować. Jest jeszcze coś, o czym nie zapominamy w tak małych społecznościach jak nasza gminna. O niesieniu pomocy sąsiadom i tym wszystkim, którzy wsparcia w tym czasie potrzebują.
Tak jak w całym kraju, także u nas w ostatnim czasie wystąpiło wiele problemów spowodowanych m.in. dużymi spadkami temperatury.


Pojedyncze osoby i całe rodziny będące w trudnej sytuacji finansowej, czy lokalowej otrzymały za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wsparcie. Uznanie należy się też tym wszystkim, którzy z własnej woli i dobrego serca otoczyli opieką swoich potrzebujących sąsiadów, czy nawet informowali o ich trudnej sytuacji Wójta. Nikt, kto potrzebował pomocy, nie pozostał sam.
Nie brakowało też problemów z wodociągiem i kanalizacją. Zamarznięte urządzenia, nawet fragmenty przyłączy do poszczególnych domów, w ostatnich tygodniach były codziennością. Pracownicy Urzędu Gminy niezależnie od pogody i niezależnie od tego, czy zamarzło urządzenie gminne, czy też właściciela nieruchomości usuwali sprawnie awarie. W kilku lokalizacjach, szczególnie tam gdzie właściciele posesji wykonali zbyt płytko przyłącza, wciąż występują problemy z best replica watches
dostarczeniem wody
. Nikt jednak bez wody nie pozostaje. Ci, u których awarie sieci wodociągowej nie mogą być w najbliższym czasie usunięte, korzystają z życzliwości sąsiadów, czy pomocy Urzędu Gminy.

W dobie krążących nad nami satelitów i wszechobecnej elektroniki, meteorolodzy prognozują coraz dokładniej. Po fali mrozów zapowiadano obfite opady śniegu. I śnieg spadł i pojawiły się zapowiadane problemy z komunikacją.
Gmina Nowy Duninów nie posiada wielkiego zasobu sprzętu do odśnieżania. Ten, który jest, jesienią został przygotowany do zimy. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny Wójt zarządził jego przegląd i sprawdzenie możliwości szybkiego uruchomienia zleceń w tym zakresie. Akcję odśnieżania na terenie gminy prowadzono wczoraj do późnych godzin wieczornych i dziś. Warto też wspomnieć o mieszkańcach, którzy dziś ruszyli do odśnieżania chodników wzdłuż swoich posesji. W tej chwili wszystkie drogi gminne są przejezdne.

Portale internetowe pełne są alarmujących tytułów typu: "cała Polska zasypana śniegiem". No cóż. W jednych regionach jest go mniej, w innych więcej, ale to na pewno nie przypomina srogich zim z końca lat 70 (1978/1979 – zima stulecia) i lat 80. No i oby tak pozostało. Bo po pierwsze generuje to ogromne koszty związane z utrzymaniem sprawnej komunikacji, po drugie i w najlepszym razie, stany wód na rzekach i w strumykach znacznie się podniosą stwarzając kolejne zagrożenie.
Nie warto jednak narzekać. Jest zima. Wreszcie ta prawdziwa. Słoneczny, biały i troszeczkę mroźny luty, to wspaniały czas na spacery i uprawianie sportów zimowych. Wreszcie można "odkopać" sanki, ulepić bałwana, czy inne dziwne stworzenie.
dodał: km komentarz [0] |
Biuletyn Informacji Publicznej
ISO 9001


NA GORĄCO
NGO
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

nasi partnerzy

Województwo Mazowieckie

Powiat Płocki

Ludowy Klub Sportowy <b>Wisła</b> w Nowym Duninowie

Nasze Lipianki

parafia pw. św. Mikołaja w Nowym Duninowie

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Soczewce

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza GostynińskiegoFundacja Aktywni Razem

Gostynińsko – Włocławki Park Krajobrazowy

Powiatowy Urząd Pracy w PłockuWojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku
kalendarz
Sierpien
N Pn Wt Śr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
on-line
Gości On-line: 1

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych w serwisie tylko za zgodą autorów